Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

страница на русском: Что такое ТЕРМОДОМ

Що таке ТЕРМОБУДИНОК

ТЕРМОБУДИНОК — це будинок, стіни якого складені з порожнистих пінополістирольних блоків (незнімної опалубки) залитих важким бетоном. Такі блоки називаються термоблоками і є по суті незнімною опалубкою. Набираючи міцність, бетон утворює монолітну конструкцію будівлі.

Пінополістирол — основа термобудинку

Пінополістирол абсолютно нешкідливий, екологічно чистий матеріал. З нього виготовляють одноразовий посуд, упаковку для овочів, фруктів. У нім перевозять і зберігають морожену рибу і м’ясо. По санітарно-гігієнічним нормам пінополістирол може контактувати з продуктами, що вживаються в їжу без попередньої обробки. Крім того, пенополістирольная стіна, також як і дерев’яна володіє здатністю «дихати», тобто поволі пропускати через себе повітря. Пінополістирол широко і давно використовується в будівництві. Для незнімної опалубки (технологія термобудинок) застосовується полістирол марки ПСВ-С, який не горить і не підтримує горіння.

Україна першої з країн СНД в січні 1995 роки прийняла державні будівельні норми, що регламентують всі питання будівництва будинків з пенополістирольних блоків незнімної опалубки (ДБН В.2.6.-6-95). По нормах, що діють на сьогоднішній день у Україні дозволено будівництво ТЕРМОБУДИНКІВ заввишки до 5 поверхів.

Пінополістирол відмінно переносить присутність асфальтових емульсій, руберойду з асфальтовим покриттям, штучних добрив, каустичної соди, амонія, рідких добрив, спінених фарб, мила і пом’якшувальних розчинів, цементу, гіпсу, розчинів солі, води і всякого роду грунтових вод. Руйнуючий вплив на полістирол роблять смоли і їх похідні, органічні розчинники, розчинники фарб і лаків, бензин, нафта.

Полістирол, з якого зроблені термоблоки — прекрасний утеплювач. 10 сантиметрів пінополістиролу по теплоізоляційних властивостях рівнозначно двом з половиною метрам бетону або 1,8 метри стандартної цегляної стіни! Це дозволяє понизити витрати матеріалів 2–3 рази, трудовитрати — більш ніж в 10–12 раз! Тонші, але тепліші стіни дозволяють збільшувати площу житла — стандартні 36 квадратних метрів в цегляному будинку перетворюються на пенополістирольний, при тих же зовнішніх розмірах, в 42 метри! Для будинків з пінополістиролу годиться будь-яка система опалювання, і кожна з них дозволить заощадити значні засоби.

З цього матеріалу можна будувати будинки в будь-яких кліматичних умовах — при жарі в нім прохолодно, в мороз — тепло. Більш того, можна будувати і взимку — на властивості пінополістиролу погода практично не впливає. Заливка бетону всередину, завдяки конструкції блоків, відбувається як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямку, утворюючи свого роду монолітні бетонні грати. Полістирол термоблок служить свого роду термосом для залитого бетону і надійно захищає його від морозу. І будувати можна все, що будується з цегли: будинки, підвали, підсобні будівлі, басейни, а так само промислові будівлі без додаткової гідроізоляції.

Незнімна опалубка (технологія ТЕРМОБУДИНОК)

Будівництво ТЕРМОБУДИНОК нагадує складання іграшкового будинку з кубиків: замість громіздкої техніки важкоатлета достатньо простих підручних засобів. При цьому коробку 2-х поверхової будівлі пари робочих здатна звести за 3 тижні.

Пінополістирол значно легше в суто інженерному відношенні: при тій же міцності вага стіни термобудинку значно менше: квадратний метр стандартної цегляної стіни важить 960 кг. квадратний метр залитих блоків — 350 кг. Витрата цементу, між іншим, також значно менше в порівнянні із звичною цегляною кладкою. Така економія дозволяє використовувати полегшені фундаменти, і значно прискорять темпи будівництва. Надійність стін сумнівів не викликає — забитий в стіну дюбель витримує навантаження 70–80 кг, що дозволяє без яких-небудь проблем вирішувати питання підвіски шаф, килимів і тому подібне. Стіна спокійно витримує бетонні перекриття великих розмірів і відповідної ваги, вживані для будівництва промислових будівель.

У стіну з незнімної опалубки (технологія ТЕРМОБУДИНОК) перед заливкою бетону закладається арматура відповідно до розрахунку.

Не менш простий вирішується питання прокладки комунікацій: труб, електропроводів і тому подібне. Пластикові каналізаційні труби прокладаються в блоках перед тим, як всередину заливається бетон. Застиглий бетон захищає труби, що гарантує їх безаварійну службу протягом всього терміну експлуатації будівлі. Для прокладки електропроводів досить прорізати звичайним ножем канавку необхідного розміру, прокласти трубу або кабель і закрити це місце облицьовуванням.

Пластичність полістиролу дозволяє реалізовувати практично будь-яку, найнеймовірнішу фантазію. І замість громіздких конструкцій важкоатлетів з’явилися легкі витончені деталі прикраси будівель. ТЕРМОБУДИНОК з незнімної опалубки може мати стіни і отвори будь-якої конфігурації. Якщо поворот стіни потрібно зробити не під кутом 90 градусів, термоблок легко відрізувати під потрібним кутом за допомогою звичайної пили прямо на будмайданчику.

Гранично просто вирішується питання обробки — пенополістирольная стіна особливої підготовки не вимагає. Для внутрішніх робіт найчастіше використовують штукатурку, деревностружкові плити, вагонку, гипсокартон, або декоративну плитку. Зовні — цементну шубу, штукатурку, облицювальну плитку, вініловий сайдінг.

На цьому можливості нового будівельного матеріалу не вичерпуються. Пінополістирол давно вже застосовується для звукоізоляції. Якщо раніше для цього потрібне трудомістка операція по наклейці матеріалу на бетонну або цегляну стіну, то тепер ізоляція є основою самої стіни. А останні дослідження, проведені за кордоном, доказали: матеріал не пропускає радіоактивного випромінювання і значно ослабляє вплив електромагнітного поля — так званих магнітних бурь ви просто не відчуєте!

Ефективність незнімної опалубки (технології ТЕРМОБУДИНОК)

Застосування пенополістирольних блоків в сільському господарстві дозволяє істотно понизити витрати на будівництво і технічне забезпечення підсобних приміщень. Пінополістирол не підтримує горіння і лише при дії дуже високих температур плавиться. Обігрів будівель з пенополістирольних блоків дозволяє заощадити енерговитрати 10–12 раз. Пінополістирол здатний підтримувати задану температуру, будь то холод або тепло. Будівлі з пенополістирольних блоків мають ефект термоса і в змозі підтримувати задану температуру 2–3 доби з втратою 2–3 градусів

Незнімна опалубка (технологія «Термобудинок») дозволяє будівництво житлових будинків, морозильних камер, теплиць, складів будь-яких об’ємів і будь-яких промислових будівель без обмежень.

Пінополістирол не гігроскопічний, тобто, не вбирає в себе воду. Техніка, яка зберігається в будівлях з цих блоків, не піддається корозії.