Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Цирконієві генератори

Цирконієва кераміка - це унікальний матеріал, за допомогою якого можливе пряме перетворення теплової енергії в електричну з ККД 60-65 %.

Якщо розвести яскраве полум’я в топці, а потім перекрити дверці і піддувало, то у звичайній чавунній печі полум’я зразу згасне, а в цирконієвій - буде спостерігатися вогонь. Це означає, що керамічний цирконій у нагрітому стані пропускає кисень, іонізуючи його, завдяки чому в керамічній пластині з’являється струм. Крім того, цю піч можна використовувати, наприклад, для приготування їжі. Таким чином, застосовуючи тепловий та електричний ефект, отримаємо пристрій, ККД якого дорівнює 80-85 %.

У світі вже існує значна кількість цирконієвих станцій: від 2 кВт - для туристів, 20 кВт - для електромобілів, до 600 МВт - для міст. Автономні цирконієві генератори можна встановлювати в будинках як водонагрівачі, при цьому паливо може бути використане будь-яке органічне паливо, навіть гній.

За інформацією урядових організацій США, вартість цирконієвої електричної енергії на 20-30 % дешевша за традиційну в результаті економії в будівництві ліній електропередачі та в експлуатаційних витратах.