Фіксований сільськогосподарський податок
Розділ 10 |
Фіксований сільськогосподарський податок запроваджено Законом України «Про фіксований сільськогосподарський податок» від 17.12.98 р. № 320-ХГУ. Цей податок справляється з одиниці земельної площі і не змінюватиметься до 31 грудня 2009 р. Він є прямим податком, різновидом майнового податку. Фіксований сільськогосподарський податку включає такі податки і збори: податок на прибуток підприємств, земельний податок, податок з власників транспортних засобів, комунальний податок, збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок бюджету, плату за
* придбання торгового патенту торгівельної діяльності, збір за єпе-
* ціальне водокористування.
Інші податкові платежі сплачують на загальних підставах. До таких податків належать: податок на додану вартість, акцизний збір, прибутковий податок з громадян, мито, державне мито, рентні платежі, податок на промисел, збір за забруднення навколишнього середовища.
Суб’єктами оподаткування є сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм за умови, що сума, отримана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік перевищує 75 % загальної суми валового доходу підприємства.
Об’єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому в користування, в тому числі на умовах оренди, а також земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озе - щ рах, ставках та водосховищах). ^
Ставки фіксованого сільськогосподарського податку встановле - ^ ні з розрахунку на 1 га сільськогосподарських угідь у відсотках до | їх грошової оцінки: для ріллі, сіножатей та пасовищ — 0,15 %, для. й багаторічних насаджень — 0,09 %, для земель водного фонду, які 0 використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецьки - о ми господарствами для розведення, вирощування та вилову риби % у внутрішніх водоймах, — 0,45 % грошової оцінки одиниці площі а. ріллі по областях та Автономній Республіці Крим. "
Платники податку, що здійснюють свою господарську діяль - о ність у гірських зонах та поліських територіях, сплачують ФСП за ® такими ставками: для ріллі, сіножатей та пасовищ — 0,09 %, для | багаторічних насаджень — 0,03 %. ‘а
Платники фіксованого сільськогосподарського податку спла - & чують податок лише в грошовій формі впродовж податкового пері - ^
TOC o "1-5" h z ОДУ. _ _ І
Належну до сплати суму фіксованого сільськогосподарського » податку платником податку визначає, виходячи із ставок податку, * площі сільськогосподарських угідь та їх грошової оцінки. «
ФСП = ЯрГрХр/100+ПСГСХС/100 + +ЯпГпХп/і00+ЯблІГб. яХб. н/100 + + А*.ф^в. ф^в. ф/100> |
Платники фіксованого сільськогосподарського податку належ - £ ний до сплати податок розраховують за такою формулою: 5
*■
(Т5 О
(10.4) І
О
Де Яр, Яс, Яп, Щл, Пп ф — площа ріллі, сіножатей, пасовищ, багато - с: річних насаджень та водного фонду; Гр, Гс, Гп, 7д. н, Гв. ф — грошова * оцінка ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень та вод - *
•>
Ного фонду; Хр, Хс, Хп, Хб у, Х„ ф — ставка податку для ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень та водного фонду.
Сплата податку проводиться помісячно впродовж ЗО календарних днів, що настають за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця.
Фіксований сільськогосподарський податок сплачується у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у таких розмірах: І квартал — 10 %, II квартал — 10, III квартал — 50 і IV квартал — ЗО %.
Платники податку перераховують у визначений термін загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.