Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

страница на русском: Пенобетон, формы для пенобетонных блоков

Пінобетон, форми для пінобетонних блоків

Опалубка для заливання пінобетонних виробів і конструкцій (форма для піноблоків)

Літий пористий бетон вимагає більш герметичну опалубку, чим звичайний поточний бетон. Цю умову необхідно забезпечити для того, щоб запобігти можливе витікання суміші.

Крім того, при розрахунку вертикальної опалубки необхідно враховувати, що за рахунок збільшення активного шару бетону бічний тиск на опалубку зростає на 20-30% у порівнянні зі звичайним важким бетоном такої ж щільності. З іншого боку, пінобетон легше звичайного бетону і не вимагає вібрації, тому опалубка може бути дуже простої конструкції. Можна застосовувати пластмасову, металеву, алюмінієву, дерев’яну (із захистом від усмоктування деревом води з бетону, або з максимальним просоченням дерева водою за 1 годину до бетонування).

Для зменшення адгезії опалубки з бетоном використовуються емульсійні змащення. Застосування відповідних змащень впливає на якість поверхні пінобетону, зверненого до опалубки. В особливій мірі це відноситься до будівельних елементів, що відливаються вертикально, при виготовленні яких зовнішня вібрація опалубки, через рідку консистенцію пористого бетону, не завжди дає бажаний ефект затірки.

Завдяки рухливості пінобетону можливе одержання великого числа конструкцій будь-якої форми, включаючи криволінійну.

Укладання пінобетонної суміші

Перед укладанням пінобетонної суміші здійснюється армування і зборка опалубки, встановлюються і міцно закріплюються:

  • віконні і дверні проемообразователи (з установкою упорів і розпірок);
  • закладні деталі, труби та інші елементи для сантехнічних, водопровідних, електричних та ін. інженерних мереж (трубопроводи необхідно заглушити, щоб їх не заповнило бетоном).

Рухливість пінобетонної суміші перевищує 60 див. Проте, навіть якщо її не використовувати досить тривалий час, не відбувається розшарування, водорозділення чи втрати обсягу як у звичайного бетону. Наявність у суміші дуже стійких пір створює «кульовий ефект», що дозволяє обходитися без пластифікаторів і легко перекачувати пінобетон бетононасосом по трубопроводу.

Така текуча консистенція дозволяє легко заповнювати опалубку, порожнечі і т.д. будь-якої конфігурації і не вимагає чи вібрації ущільнення.

Заливання здійснюється або прямо в прийомну лійку на конструкції, або в опалубку за допомогою бетононасоса, чи бадді для укладання бетону. При виготовленні збірних виробів заповнену бетоном опалубку не рекомендується пересувати протягом 2-6 годин, тому що це може зруйнувати пористу структуру бетону і знизити його міцність.

Подача суміші

Подачу пінобетонної суміші в опалубку можна здійснювати за схемою «кран-баддя», при цьому досить дотримувати технологічну відповідність способу транспортним засобам.

Заливання за цією схемою — дуже тривалий і неекономічний процес. Раціональніше застосовувати бетононасоси. Ефективність їхнього застосування особливо виявляється при інтенсивності бетонування понад 4-6 м³/годину, а також при бетонуванні важкодоступних місць
(ізоляція міжповерхових перекриттів і т.д.). При цьому способі суміш захищена від атмосферних впливів (опади, спека, холод і т.д.).

Найбільш придатний для пінобетону — шнековий (черв'ячний) бетононасос. Допускається застосування плунжерного (поршневого) насосу, що дає невеликий відсоток (2-3%) утрати повітряних пір. Застосування відцентрових (лопатевих) насосів категорично заборонено через практично повне знищення робочим колесом повітряних бульбашок у суміші. Оптимальні діаметри усмоктувального патрубка і бетоновода повинні бути не менш 80 мм.

Для цього, по можливості, використовують кілька бадей чи насосів і організують заливання в декількох місцях опалубної конструкції.

При відсутності комплекту опалубки для монолітного бетонування, будівництво
будинків можна вести способом монтажу збірних елементів, що заливаються прямо на будмайданку в прості горизонтальні опалубні форми, з витримкою протягом 2-3 доби.