Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Фотоелектричний транспорт

У Лос-Анджелесі (США) на 12 млн населення припадає 8 млн автомобілів, що створюють удушливий смог. У зв'язку з цим у штаті Каліфорнія був прийнятий „Акт про чисте повітря”, відповідно до якого заохочувалися власники, що використовували автомобілі з „нульовою емісією” (такі, що не викидають в атмосферу відпрацьовані гази). У 1998 р. в штаті нараховувалося 2 % таких автомобілів, в 2003 році - близько 10 %. Це сприяло створенню (автомобільними корпораціями „Форд”, „Крайслер”, „Дженерал моторе” та ін.) електромобілів із підзарядкою акумуляторних батарей від сонячної енергії чи від електричної мережі. Розроблені та експлуатуються автомобілі „Екскорт-Ліврайзон”, „Універсал” (на 7 осіб), „Імпакт”, що мають запас руху (без підзарядки акумуляторів) від 160 до 250 км і максимальну швидкість до 160 км/год. Організовуються щорічні ралі легкових автомобілів „Тур де Сол” для сонячних автомобілів.

Перший сонячний літак із назвою „Солар Челленджер” був сконструйований відомим американським фахівцем із фізики й астрономії П. Маккріді в 1980 р. Електроживлення двигуна літака забезпечувалося фотоелектричними елементами, вмонтованими в крила площею 18,6м і вагою 21кг. 15 тис. фотоелементів

забезпечували електроживлення спеціального двигуна літака потужністю близько 2 кВт (2,5 кінської сили). Загальна вага літака - 56 кг, він може пролітати відстань 160 км зі швидкістю 64 км/год.

4.2.4.2 Фотоелектрична опріснювальна установка

На даному етапі технічного розвитку найбільш економічним і технологічним методом опріснення води в невеликій кількості є електродіаліз із використанням іоноселективних мембран. Електродіаліз як технологія опріснення солоних вод забезпечує отримання прісної питної води без додаткової переробки з вихідних вод із вмістом солі до 10 г/л. При відсутності централізованого електропостачання доцільно використовувати для цього сонячну батарею (схема опріснювальної установки має вигляд, зображений на рисунку 4.2.35).

При потужності батареї 12 Вт можна отримувати 4 л опрісненої води за годину.