Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Історична довідка

Сонце - гігантський „термоядерний реактор”, який працює на водні і щосекунди шляхом плавлення переробляє 564 млн т водню на

560 млн т гелію. Втрата 4 млн т маси дорівнює 91*109 ГВт-год енергії (1 ГВт дорівнює 1 млн кВт). За 1 с виробляється енергії більше, ніж 6 млрд АЕС змогли б виробити за рік. Завдяки захисній оболонці атмосфери лише частина цієї енергії досягає поверхні Землі.

Сонячне випромінювання не лише створює сприятливі для всього живого умови існування - людина з давніх-давен поставила його енергію собі „на службу”.

Історія людства знає чимало цікавих спроб застосування енергії Сонця для різних цілей. Наприклад, Архімед у 212 р. до н. е. за допомогою величезного збільшувального скла планував спрямувати сонячні промені на кораблі римлян, щоб запобігти завоюванню Сіракуз. Однак деякі історики мають сумніви щодо цього. Видатний італійський учений та митець Леонардо да Вінчі склав у 1515 р. один із перших планів використання енергії Сонця у промисловості. В його книгах є малюнки декількох проектів величезного параболічного дзеркала „ддя постачання тепла до бойлера на фарбувальній фабриці”. Наприкінці XVIII ст. французький хімік Антуан Лавуазье винайшов сонячну піч, у якій можна було плавити платину при температурі 1780 °С. Шведський учений Горацій де Соссюр винайшов перший у світі сонячний колектор, який він використовував для приготування їжі під час експедиції до Південної Африки в 1830 р. Історія промислового застосування сонячної енергії в Америці почалася у 80-х роках XIX ст. з робіт інженера Джона Еріксона, котрий був ентузіастом створення теплових двигунів, які працювали б на сонячній енергії.