Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Конвекційна система

Ця пасивна система є системою нагрівального типу, яку добре використовувати в областях з помірною і суворою зимою. Робота системи базується на властивості повітря при нагріванні підніматися вгору (конвекція).

Протягом опалювального сезону колектор конвекційної системи пропускає сонячне світло, що падає на поверхню абсорбера і перетворюється в теплоту. Ця теплота передається в повітряний простір між поверхнею абсорбера і колектора. Оскільки теплота накопичується в нижній частині системи, то нагріте повітря піднімається вгору, проходячи через дренажі у верхній частині абсорбера. Тепле повітря може відразу надходити в житлові приміщення чи до накопичувача, роль якого може виконувати цегельна чи кам'яна кладка, гальковий акумулятор теплоти (рисунок 4.2.23).

Рисунок 4.2.23 — Конвекційна система:

1 - сонцезахисний пристрій; 2 - повітряний сонячний колектор;

З - чорний металевий лист (теплоприймач); 4 - гальковий акумулятор теплоти; 5 - канал повертання прохолодного повітря;

6 - клапан для регулювання потоку повітря; 7 - прохолодне повітря;

8 - тепле повітря

Основний компонент регулювання, необхідний для цієї системи, запобігає циркуляції теплого повітря через охолоджений колектор у нічний час чи протягом тривалого періоду хмарності. Він перекриває вхідний і вихідний канали колектора, й нагріте повітря з акумулятора продовжує опалення приміщення.

Бажано використовувати рефлектор для збільшення кількості сонячного випромінювання, що надходить через колектор. Такі рефлектори добре доповнюють конвекційну систему, тому що вона є термоізольованою і часто відділена від житлових приміщень.

У теплий час року колектор повинний бути добре затемнений чи прикритий, щоб уникнути можливого ушкодження поверхні абсорбера внаслідок надмірного нагромадження теплоти в системі.

Звичайно система конвекції розташовується на південній стороні будинку або окремо, перед стіною і нижче другого поверху. В обох варіантах може використовуватися невеликий вентилятор для підтримки потоку теплоти через систему.