Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Виготовлення піноізола (пінопласту карбаміду)

Коротко про технологію виготовлення піноізола

Виготовляється юніпор без пресовим способом і без термічної обробки методом спінювання агента, що спінює та дає затвердіти (піноутворювач + кислота) у піногенераторі стислим повітрям, що подається в надлишку, подальшого його змішування в змішувачі із заздалегідь діспергированою полімерною смолою.

При виготовлені піноізола рекомендується додавати модифікатори, поліпшуючі його физико-механічні характеристики. Як початкову сировину застосовують дешеві недефіцитні компоненти.

Шляхом змішування в необхідній пропорції піноутворювача і затверджувача отримують готовий піноутворюючий розчин. Після цього, ємності з піноутворюючим розчином, смолою, водою для промивки підключають до газорідинної установки (ГРУ). Після цього до установки приєднують повітряний компресор.

Потім, в установці відбувається змішування компонентів з подальшим їх спінюванням, під дією стислого повітря. Через вихідний отвір по шлангу подається готовий розчин у вигляді рідкої піни. Спінена маса заливається у форму, де затвердіває за 3…4 години. Після чого форма розкривається і затверділа маса нарізується на плити необхідних розмірів. Легко ріжеться без нагріву ножем, струною, дротом. Потім плити висушують в природних умовах на 1…3 доби. Після цього утеплювач готовий до застосування.

Як вже було сказано вище, ще не затверділий юніпор володіє достатньо високою текучістю, що дає можливість заливати його безпосередньо в повітряні порожнини, що залишаються в цегляній кладці при будівництві. Ця ж властивість робить його незамінною при теплоізоляції вже побудованих будівель (з повітряною порожниною), оскільки юніпор єдиний теплоізоляційний матеріал, що володіє необхідними для цього властивостями. У відмінності від пінополіуретану — піноізол не збільшується в об’ємі (перший просто розіпре стіну), а також у декілька разів дешевше.

Юніпор має велику сировинну базу в СНД. Завдяки низькій собівартості компонентів, в кінці кінців, забезпечується низька вартість конструкції, при порівняно високій якості теплоізоляції і приблизно в 4 разу скорочуються терміни виконання робіт. Із застосуванням цього матеріалу подальший розвиток отримують полегшені конструкції.

Норми витрати сировини і орієнтовна вартість (при виробництві 1 м3 юніпора марки М-15).

Норми витрати сировини і орієнтовна вартість
Компонент Витрата, кг Ціна за 1 кг, $ Сума всього, $
Смола карбамід 20 0,35 7
Ортофосфорна кислота 0,4 0,65 0,26
Піноутворювач АБСК 0,1 1,35 0,14
Вода 24,5
Разом:     7,4

Вміст сухих речовин в смолі є важливою характеристикою, що визначає ступінь усадки пінопластів: чим вище зміст сухого залишку, тим меншою усадкою володіє пінопласт. Для отримання пінопласту використовуються смоли з меншою в’язкістю, оскільки вони краще змішуються з іншими компонентами і підвищують кратність спінювання. Висока в’язкість смол приводить до погіршення якості пінопласту і пониження кратності спінювання композиції. Збільшення в’язкості смоли і поєднання її з водою може привести до коагуляції смоляної композиції.

Для виготовлення пінопластів рекомендуються карбамідоформальдегідні смоли марок КФ-МТ (малотоксична) КФ-Ж (підвищеній життєздатності), ВПС-Г та ін. Відмітна властивість карбамідоформальдегідні смоли КФ-Ж полягає в тому, що вона більш реакційно здатна, точніше, для її затвердіння потрібна менша кількість каталізатора.

Як піноутворювач використовується алкилбензолсульфокислота (АБСК). Ми рекомендуємо використовувати АБСК виробництва компанії LG (Корея). Невисока ціна — 1,35$/кг при хороших показниках якості піноутворювача.

Як каталізатор затвердіння може бути використана соляна або ортофосфорна кислоти. Рекомендуємо використовувати ортофосфорну кислоту. Вона, у відмінності від соляної, практично не має запаху (соляна виділяє хлороводень) і більш концентрована.

Для зниження крихкості усадки і поліпшення структуроутворення пінопласту до складу смоляної композиції вводять модифікуючи добавки у вигляді резорцину і синтетичного латексу. А також використовуються пластифікатори, наприклад, гліцерин і ін.