Особисті й суспільні Ял’-к Інтереси в підприємницькій діяльності
У будь-якому суспільстві всі процеси і сфери діяльності взаємопов’язані. Відомо, що економіка визначає основні умови і рівень життя. Підприємницька діяльність практично створила економіку розвинених країн. Саме бізнес, вміло і ефективно організовуючи працю людей, ресурси, забезпечує нинішній рівень життя цих країн.
За що найбільше критикують підприємців? Відповідь на це запитання може мати практичний інтерес вже і для наших ділових людей. Критика зводиться в основному до того, що для ділових людей суспільні інтереси і, зокрема піднесення добробуту людей, перебувають на другому плані.
Останнім часом у високорозвинених країнах широко практикують придбання значної частини акцій робітниками і службовцями компанії, що сприяє поширенню асоційованої (колективної) форми власності з тим, щоб особисті й суспільні інтереси підприємницької діяльності збігалися. На підприємствах, які повністю або частково є власністю робітників і службовців, соціальні конфлікти виникають рідше.
Як резюме наведемо вислів А. Хам ер а, що може стати добрим орієнтиром для ❖ наших підприємців у виборі життєвого * кредо: «В дитинстві я придумав особисте *
SHAPE \* MERGEFORMAT
•'Тр* •'Тр* *"3р* *"3р* •"ЗГ-* •"ЗГ-* *"3р* *"ЗР* •'"ЗР* *”"ЗР* *”"ЗР* *-«Р* *-«Р* *-«Р* *-«Р* •'"ЗР* •'"ЗР* •'"ЗР* *ТР*
Кредо, яке здебільшого повторював на ніч. Хоч я виріс не в релігійній сім’ї, воно нагадує молитву, звернення до таємного духу життя, здатного втілювати і наповнювати енергією. Я просив дати мені сили, щоб я міг допомагати достойним людям.
Я ніколи не молив про владу, славу або багатство, хоча мав все це в достатку. Сподіваюсь, я ніколи не проявив жадоби. Якби моїм основним прагненням було збагачення, то я міг би стати одним з найбагатших людей світу. Проте я не належу до них. Все своє життя я роздавав частину свого багатства, більше, ніж міг підрахувати. На щастя я завжди мав здатність робити гроші, і в мене залишалося достатньо для інших. Кредо мого дитинства все життя керувало моїми діями».