Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Властивості пінобетону

Властивості пінобетону

 • низька щільність — малі вагові навантаження
 • низька теплопровідність — зведення будинків без використання додаткової зовнішньої теплоізоляції
 • пожаробезопасен
 • високі звукоізоляційні властивості
 • несхильність гниттю
 • низьке водопоглинення, стійкий до перемінного заморожування, відтаванню
 • повітропроникність — приміщення «дихає»
 • гарна звуко- і шумоізоляція
 • зручний в обробці — добре ріжеться, гвоздится, сверлится
 • має ідеальну поверхню під будь-який вид обробки

Пінобетон відноситься до класу ячеистих бетонів. Ячеистий бетон являє собою штучний пористий матеріал з рівномірно розподіленими порами по всьому об’єму розміром до 3 мм. Одержують його в результаті твердіння розчину, що складає з цементу, піску, води і піни. Ця піна забезпечує необхідний зміст повітря в бетоні і його рівномірний розподіл у всій масі у виді замкнутих осередків. Піну одержують з пеноконцентрата. Об'ємна вага ячеистого бетону лежить у межах 200-1300 кг/м³.

Пориста структура ячеистих бетонів утвориться за рахунок:

 • введення в суміш газообразующих речовин (газобетони);
 • змішування рідкої маси з попередньо приготовленою піною (пінобетони);

Розглядатися буде саме другий спосіб одержання пористих бетонів — одержання пінобетону з застосуванням пеноконцентрата.

Пінобетон користається особливою популярністю в Німеччині, Голландії, Скандинавських країнах, Чехії.
Причому в останньої, блоки з нього називають «биоблоками», оскільки як вихідну сировину використовуються тільки екологічно чисті природні компоненти: обпалене вапно, пісок і вода, при порівняно невеликому додаванні цементу. Останнім часом для зниження вартості будівельних матеріалів часто у виді компонентів використовуються відходи різних виробництв, наприклад шлаки. Погодитеся, що неприємно жити в будинку, побудованому з чиїхось відходів, в екологічній чистоті яких не можна бути цілком упевненим.

Дуже зручно те, що блоки з пінобетону (пеноблоки) можна пиляти, свердлити, фрезерувати, а елементи обробки кріпити цвяхами, як до звичайного дерева. По своїх характеристиках і споживчих властивостях даний матеріал найбільш близький до дерева, але має значно велику довговічність.

Пінобетон по теплоізоляційних властивостях у кілька разів перевершує силікатна і керамічна цегла, у результаті чого стіни можуть бути істотно тонше при однакових показниках теплопровідності. З'являється можливість шляхом стовщення стіни будинку блоками з пінобетону значно поліпшити теплотехніку будинку. За рахунок того, що пінобетон, блоки з пінобетону мають значно меншу щільність загальна вага коробки будинку з пінобетону виходить набагато легше цегельної. Це істотно зменшує навантаження на фундамент і, отже, дозволяє зробити його більш полегшеним. Кращі теплотехнічні властивості пінобетону дозволяють також істотно зменшувати витрати на обігрів будинку.

Будівництво з пінобетону зменшує трудомісткість кладки стін, витрата розчину для кладки стін, не вимагає використання мулярів високої кваліфікації. Удома з пінобетону мають високі санітарно-гігієнічні властивості і низький рівень радіації (у зв'язку з відсутністю серед складових пінобетону щебеню). Мікроклімат у приміщеннях такої ж, як і в дерев'яних будинках — стіни «дихають», але не гниють. По теплових і механічних властивостях із усіх матеріалів саме пінобетон ближче усіх до деревини, легко обробляється, добре гвоздится, при цьому вогнестійкий і пожаробезопасен.

Пінобетон у промисловому і цивільному будівництві використовується для:

 • зовнішніх стін
 • внутрішніх перегородок
 • утеплення покрівель, горищних приміщень
 • звуко-теплоизоляции міжповерхових перекриттів (пінобетон замість керамзиту)
 • виготовлення виробів (блоки стінові, термовкладиши, плити перегородкові й ін.)
 • теплоізоляції трубопроводів

Розглянемо деякі переваги застосування пінобетону

Енергозбереження

Неавтоклавний пінобетон, у порівнянні з автоклавним пено- чи газобетоном, дозволяє різко знизити витрати на утеплення стін і дахів будинків і значно скоротити терміни будівництва. Досягається це за рахунок економії електроенергії при виробництві пінобетону, зменшення числа робітників, дешевини складових пінобетону і відсутністю складної будівельної техніки.

Протипожежна й екологічна безпека

Пінобетон негорючий, володіє високою протипожежною стійкістю, що робить його привабливим матеріалом при зведенні вогнестійких конструкцій. При впливі інтенсивної теплоти, наприклад, паяльної лампи на поверхню пінобетону він не розщеплюється і не вибухає, як це має місце з важким бетоном. На іспитах проведених в Австралії, зовнішня сторона стіни з пінобетону товщиною 150 мм була піддана нагріванню до 1200°C, а внутрішня нагрілася тільки до 46°C після 5 годин іспиту. Тести показують, що пінобетон товщиною 150 мм захищає від пожежі протягом 4 годин. Матеріал нетоксичний і не має шкідливих виділень при нагріванні властивих ізолюючим матеріалам з чи пластмаси базальтової вати.

Теплоізоляція

Через ячеистой структуру пінобетон має дуже низьку теплопередачу. Це означає, що в більшості випадків використання додаткової ізоляції в підлогах і стінах не треба.

Акустичні властивості

Акустичні властивості пінобетону такі, що звук поглинається не відбиваючи, на відміну від стін з важкого чи бетону цегли. Особливо добре пінобетоном поглинаються низькі шумові частоти. Тому він часто використовується як звукоізолюючий шар на плитах конструкційного бетону, щоб обмежити шумове пропущення перекриттів у багатоповерхових житлових чи адміністративних будинках.

Довговічність

Пінобетон, на відміну від мінеральної вати і пінопластів, що утрачають свої властивості, згодом тільки поліпшує свої теплоізоляційні показники і міцність, що зв'язано з його довгим внутрішнім дозріванням.

Низьке водопоглинення

Пориста структура в пінобетону закрита (пори мають майже 100% закритість), на відміну від відкритої пористої структури газобетону і подібних матеріалів (легкий пінобетон здатний плавати у воді кілька тижнів). Як наслідок — пінобетон стійкий до перемінного заморожування, відтаванню, а це додає йому також і високу морозовитривалість.

У залежності від щільності, і, отже, області застосування пінобетон поділяється на наступні види: теплоізоляційний, конструкційно-теплоізоляційний, конструкційний.

Характеристика видів пінобетону

Характеристика видів пінобетону
Вид пінобетону Марка щільності пінобетону Міцність кг/див²
Теплоізоляційний 400 9,0
500 13,0
Конструкційно-теплоізоляційний 600 16,0
700 24,0
800 27,0
Конструкційний 900 35,0
1000 50,0
1100 64,0
1200 90,0

Порівняльні характеристики будівельних матеріалів

Порівняльні характеристики будівельних матеріалів
Матеріал стін Щільність, кг/м³ Теплопровідність, Ут/м ДО Товщина стін, див
Rtp=1,7 Rtp=3,0
Пінобетон 400 0,1 23 40
Пінобетон 600 0,14 30 50
Пінобетон 800 0,21 42 71
Пінобетон 1000 0,29 58 98
Вапняк пиляний 1600 0,35 70 120
Керамзитобетон 1150 0,5 90 155
Цегла керам. порожнеч 1400 0,64 109 195
Шлакоблок 1400 0,65 111 188
Цегла силікатний 1850 0,85 147 270

Орієнтовані економічні характеристики будівельних матеріалів

Орієнтовані економічні характеристики будівельних матеріалів
Характеристика Ед. изм. Цегла червоний Дерево Пінобетон Цегла силікатний
Витрата розчину на 1 м³ кладки м³ 0,23 0,03-0,1 0,23
Товщина стіни при однаковій теплопровідності м 1,2 0,3 0,2-0,7 1,9
Зразкова вартість матеріалу для 1 м² стіни при однаковій теплопровідності $/м² 45 21 12-23 48
Зразкова вартість роботи при кладці 1 м² стіни при однаковій теплопровідності $/м² 8,5-11 2 3,8 8,5-11
Час, необхідне для укладання 1 м3 стіни година 2 0,5 0,5 2

Коментарі:

 1. Roman 6.01.2015 01:27

  ПІНОБЕТОН це супер