Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Після інтерв’ю

Виділіть якийсь час після інтерв'ю, щоб зібратися з думками й оцінити кандидата. Для цього, можливо, вам доведеться звернутися до записів, що ви робили під час інтерв'ю.
Намагайтеся не ставитися до кандидата упереджено. Зосередьтеся на істотних для даної вакансії вимогах. Ґрунтуючись на минулому досвіді кандидата, оцініть, наскільки добре він підходить для даної роботи. Будьте готові аргументувати вашу оцінку.

Подумайте над наступними питаннями:

Чи справиться кандидат з роботою?

Чи хоче він працювати?

Наскільки гнучкий буде кандидат, коли він почне працювати?

Підбір кращих співробітників може бути вирішальним фактором для продовження ефективної роботи компанії.

Співробітники — це гарантія успіху компанії. Це скарб, який потрібно ретельно шукати і всіляко оберігати.

Оформлення трудових відносин підприємця-фізичної особи з найманими працівниками

СПДФО можуть оформляти трудові відносини з найманими працівниками шляхом укладання трудових угод або цивільно-правових договорів, виходячи з економічної доцільності та об`єктивних обставин (тривалість та регулярність трудових відносин, кількість працівників, ставки їх заробітної плати (розмір отриманої винагороди за цивільно-правовим договором)).

Основним нормативним актом, що регулює правові відносини між роботодавцем та найманим працівником за трудовою угодою, є Кодекс законів про працю України від 10.12.71р. №322-VIII. Особи, які працюють за трудовим договором, підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю (в тому числі на спрощеній системі оподаткування), повинні сплачувати внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих (за трудовим договором) працівників у терміни і розмірах, встановлених законами. СПДФО повинен також зареєструватися у відповідних фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування та зареєструвати в них найманих працівників, утримувати та сплачувати з їх заробітної плати внески до цих фондів, подавати звітність щодо нарахованої, сплаченої заробітної плати та сплати страхових внесків у фонди. СПДФО вважається податковим агентом найманої нею за трудовим договором особи або фізичної особи, що перебуває з нею у цивільно-правових відносинах, стосовно будь-яких оподаткованих доходів, нарахованих на користь такої особи у відповідності до вимог закону з питань оподаткування доходів фізичних осіб, та несе відповідальність за порушення його норм.

Із заробітної плати найманих працівників роботодавець повинен утримувати податок з доходів фізичних осіб (13%).

За цивільно-правовим договором (наприклад: підряду, надання послуг) оплачується не процес праці, а її результат. У такому випадку працівники самостійно беруть участь у страхуванні на випадок безробіття, у зв‘язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, зумовленими народженням та похованням, і страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на добровільних засадах. Тобто, якщо такі працівники бажають одержувати виплати в разі настання страхового випадку, вони мають самостійно зареєструватися в робочому органі виконавчої дирекції відповідного фонду і сплачувати страхові внески в розмірах та в порядку, встановленому для цієї категорії осіб. У цьому СПДФО - платник єдиного податку не сплачує за них внески у Фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, з тимчасової втрати працездатності та страхування від нещасних випадків на цих осіб, пенсійний збір з фізичних осіб, податок з доходів фізичних осіб, оскільки правовідносини базуються на цивільно-правовому договорі і Ваші підрядники сплачують їх самостійно. Пенсійний збір та податок з доходів фізичних осіб сплачуються найманою особою обов’язково, на загальних підставах.