Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Позиціювання себе на ринку

Ваше положення на ринку - це ваше обличчя на ринку; це те як ви хочете, щоб ринок і ваші конкуренти розглядали вашу продукцію або послуги. Ваше положення буде впливати на кожен сегмент вашого ринку.

Нехай ваше положення буде ґрунтуватися на тих перевагах, які ви пропонуєте, на оцінці того, хто ваші клієнти, і яке положення ваших конкурентів. Нехай заява про ваше положення буде короткою і зрозумілою. Наприклад, компанія ОРЛАН, що займається перевезеннями, могла б позиціювати себе як "найнадійнішу компанію з перевезень у західному регіоні". Два дизайнери, що спеціалізуються на кухонному дизайні могли б позиціювати себе зовсім різними способами - один міг би бути "найбільш інноваційним дизайнером сучасних кухонь", у той час як інший міг би бути "найбільш рентабельним дизайнером традиційних кухонь."

Поради по позиціюванню:

При формулюванні свого положення на ринку, думайте в категоріях крайностей - "найбільш", "найкращий", "найшвидший", "найдешевший", "єдиний" тощо.

Якщо не існує великої різниці між вами і вашими конкурентами, шукайте найбільш значимі потреби своїх клієнтів - ті потреби, які ще не були задоволені.

По можливості, не протиставте себе напряму вашим конкурентам. Якщо ви так зробите, то можете виявитися без вірного позиціювання, коли ваш клієнт змінить свої орієнтири. Замість цього більше зосередьтеся на перевагах вашої продукції чи послуг.

Будьте дуже обережні, якщо ви позиційнуєтеся виключно на основі ціни, тому що вашу позицію дуже легко перекупити.

Не робіть ставку тільки на образ. Ви повинні підтримати своє позиціювання змістом. Якщо ви не в змозі цього робити - це шлях до катастрофи.