Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Сонячна аеростатна фотоенергетика

Одним із недоліків сонячних електроенергетичних систем є потреба в значних земельних площах. Уникнути це можливо за рахунок підйому сонцепоглинальних поверхонь над землею, як це пропонується в [4].

Вже сьогодні існують фотоелектричні перетворювачі енергії, які виконуються у вигляді плівки з ККД, що дорівнює 15-20 %. Якщо таку плівку нанести на поверхню аеростата й підняти аеростат вище хмар, то протягом світлої частини доби можна по кабелю передавати на поверхню землі потік електричної енергії практично постійної потужності. Принципову схему такої установки зображено на рисунку 4.2.34.

Рисунок 4.2.34 - Принципова схема аеростатної фотоелектричної установки:

1 - оболонка аеростата з фотоелектричним шаром; 2 - електричний кабель; 3 - трансформатор; 4 - лінія електропередач

Якщо взяти діаметр аеростата 150 м, то на його поверхню у світлу частину доби падає сонячне випромінювання потужністю 18000 кВт, з врахуванням ККД можна отримувати 3000 кВт електричної потужності.

Використання цієї схеми отримання електричної енергії пов’язане з труднощами передачі по кабелю значної кількості електрики при низькій напрузі виробленого струму. Однак принципово навіть при теперішньому рівні розвитку електротехніки цю проблему можна вирішити.

Другою особливістю аеростатної фотоенергетики є те, що маємо джерело енергії денної частини доби, це потребує підключення специфічних споживачів електричної енергії.