ВІДКРИТТЯ ВЛАСНОЇ СПРАВИ НА СЕЛІ
Створення власної справи є результатом роздумів та готовності до цього потенційного засновника, прийняття ним рішення та виконання певних практичних дій. Початкова фаза будь-якого бізнесу, великого чи малого, обов’язково криє у собі чимало невідомого, несподіваного. Водночас, поряд із творчою складовою, вона передбачає виконання низки рутинних, чітко визначених бюрократичних дій і організаційної діяльності. Все це разом у поєднанні дає змогу відкрити власну справу-
У цьому розділі під «власною справою» розуміють підприємницьку діяльність, іншим синонімом якої є «бізнес». Ми не розглядаємо випадки ведення господарської діяльності в інших, непідприємниць - ких формах, а також підприємницької діяльності «в тіні». Передбачається, що підприємницька діяльність може здійснюватись у формі приватного підприємництва без створення юридичної особи або із створенням певного підприємства (юридичної особи).
Відомо, що кожному бізнесу передує певна підприємницька ідея. Роздуми засновника полягають у його самооцінці власних можливостей та можливостей, що створює ринкове середовище, та осмисленні можливого способу перетворення цих можливостей у конкретну справу (рис. 8.1).
Готовність засновника є дуже складним і комплексним поняттям, що передбачає наявність своєрідного «підприємницького * духу». Хоча, напевно, велике значення ❖ мають фахова підготовка й обізнаність з ❖
.-у. •ГГ' *ТГ* *ТГ* *-ї"* *ТГ* *ТГ* *ТГ* *ТГ* *ТГ* *ТГ* *ТГ* *ТГ» "ТГ* *ТГ* *ТР* *ТГ* 175
Базовими економічними знаннями претендента-підприємця, його життєва позиція і зрештою — здоров’я та підтримка членів сім’ї. Надзвичайно важливу роль відіграють організаційні здібності, наявність певних ресурсів або здатність їх накопичувати.
Генерація Організація Мета Підприємницька діяльність Результат Рис. 8.1. Складові підприємницької діяльності |
Звичайно, в період започаткування підприємницької діяльності не уникнути багатьох складних, інколи — досить заплутаних, бюрократичних процедур, зумовлених потребою у належному організаційно-правового оформленні. Підприємець має привчити себе до потреби завжди уважно і виважено працювати з документами, виконувати всі, навіть на перший погляд — й безглузді, вимоги законодавства. Досвід засвідчує, що нехтування правовими процедурами створює надалі значні труднощі і проблеми, які в подальшому можуть істотно вплинути на ефективність та перспективність підприємницької діяльності.