Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Використання біомаси в будівельній промисловості

Дедалі більшої популярності як у країнах Євросоюзу, так і в США набуває використання солом'яних блоків для спорудження стін, стель і підлог будинків. Застосування цих конструкцій значно поліпшує енергетичний та екологічний стан будівлі. Солома зберігає теплоту так само, як і найсучасніші високотехнічні ізоляційні матеріали, та забезпечує рівень ізоляції у 2-3 рази більший, ніж звичайні будівельні матеріали. Ще одна перевага солом’яних будинків - низький рівень витрат на їх спорудження.

Перші солом’яні еко будинки, що відповідають принципам „збалансованого розвитку”, були збудовані в Європі ще 20 років тому. Сьогодні можна навести сотні прикладів реалізованих проектів у Німеччині, Данії, Фінляндії, Північній Ірландії, Голландії та інших країнах. Характерним є також приклад Білорусі, де динаміка будівництва таких осель нагадує геометричну прогресію: 1996 р. - перший в СНД дім із солом’яних блоків, 1997 р. - 4 будинки, 1998 р. - побудовано близько 100 будинків, 1999 р. - 300 будинків.

Як відомо, Україна нині гостро відчуває брак власних ресурсів природного палива. Із другого боку, як одна з найбільших сільськогосподарських країн, Україна має величезний потенціал щодо використання солом'яних блоків для будівництва осель та сільськогосподарських споруд. Україна має приблизно 45 млн т соломи щорічно, однак безпосередньо на корм для худоби йде лише 3,2 млн т і близько 3,0 млн т використовується у целюлозно- паперовій промисловості, решта використовується непродуктивно. Застосування технологій будівництва будинків із солом'яних блоків дозволить розширити програму розвитку галузі використання енергозберігаючих технологій у будівництві.