Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Як підібрати персонал

Кадри вирішують все! Всі чули цю фразу, але не всі задумувались, наскільки точно вона висловлює важливість людського ресурсу в будь-якому бізнесі. Без відповідних кадрів, які будуть втілювати ваші грандіозні плани та стратегії в життя, всі фінансові прорахунки та оцінки нічого не варті. Саме тому питанню кадрів приділяється велика увага і при бізнес-плануванні. В малому бізнесі, де через брак коштів, керівник часто виконує різноманітні ролі і функції, питання правильного підбору кадрів стоїть значно гостріше, ніж у середніх і великих компаніях. Тому і висока ціна помилки. Через це багато малих компаній закривається, так і не реалізувавши до кінця навіть третини запланованого.

На етапі стратегічного і тактичного планування необхідно компонувати невелику команду, принаймні з 3 людей. Якщо оцінювати за ролями, то для успішної генерації ідей і наступного виконання необхідне поєднання:

Оптиміста-генератора ідеї;

Скептика, який відсіває нереальні фантазії;

Реаліста, який конкретизує задуми, робить їх аналіз, складає систему послідовної реалізації.

На жаль, звести разом зазначені три особистості важко. Крім того, кваліфікація зазначених вище працівників (або партнерів) повинна бути приблизно на одному рівні, щоб уникнути дисбалансу.

Пошук і підбір персоналу – це не така вже легка справа, якою здається на перший погляд.

1. Процес підбору кадрів варто почати з Планування персоналу. Вам слід докладно описати вакансії, на які ви підбиратимете людей. Опис має складатися з вимог і обов’язків, які працівник на даній посаді має виконувати. Ви самі повинні чітко уявляти, що саме ця людина повинна робити, яким чином буде виконувати роботу і взаємодіяти з іншим персоналом. Це необхідно детально пояснити потенційним кандидатам.

2. Пошук кандидатів можна здійснювати серед знайомих, через оголошення в газетах, серед безробітних, які шукають роботу за допомогою центру зайнятості, серед працівників інших фірм, кадрові агентства. Кожний з цих варіантів має свої позитивні і негативні сторони. Наприклад, беручи на роботу друзів, вам буде важко надалі підтримувати дружні стосунки, оскільки робочі відносини будуть впливати і на особисті, але це люди, яких ви знаєте; газетні оголошення можуть не привернути увагу кандидатів, яких ви шукаєте, крім того розмови з невідповідними кандидатами можуть забрати багато вашого часу, але це досить недорогий спосіб; пошук кандидатів серед численної кількості безробітних може зайняти багато часу і навряд вам вдасться знайти тут дуже кваліфіковного працівника, але це найдешевший спосіб, можливо вам вдасться ще й отримати дотацію від держави на створення нового робочого місця; якщо вам вдасться знайти працівника серед конкурентів, то він може або запросити дуже високу зарплату, або піти через деякий час знову до конкурентів (разом з інформацією про вашу фірму), з другого боку він вже достатньо кваліфікований і його не треба вчити; послуги кадрових агентств можуть бути занадто дорогими для власників малого бізнесу, але агентство буде підбирати кандидатів за вашим описом та вимогами. Для багатьох найкращим методом підбору кандидата є рекомендації. Вибираючи спосіб пошуку людей, оцініть свої можливості і рівень кваліфікації людини, яку ви шукаєте. Розміщуючи оголошення про вакансії, давайте якомога зрозумілішу і конкретнішу інформацію. Це відсіє зайвих людей й істотно полегшить вашу роботу.