Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

Як слід проводити інтерв’ю

Для проведення інтерв'ю знайдіть тихе, відокремлене місце. Виділіть час, коли вас не будуть відволікати. Якщо ви відволікаєтеся, ви можете здатися кандидатові невихованим (адже він теж до вас приглядається). До того ж це перешкодить вам зосередитися.
Щоб у вас склалося правильне враження про кандидата, необхідна нормальна відверта, спокійна атмосфера. Під час інтерв'ю кандидат може нервуватися або відчувати дискомфорт. Ваше завдання допомогти йому почувати себе вільно. Для цього ви повинні зустріти його, представитися, бути ввічливим і, навіть, гостинним.

Гарна атмосфера на інтерв'ю допоможе вам:
· отримати більш адекватну інформацію про кандидата;
· почути більш природні відповіді;
· залишити гарне враження про фірму;
· залучити більшу кількість перспективних співробітників.
 

На початку розмови вам потрібно ще раз згадати про цілі інтерв'ю. Не вдаючись у деталі, ви коротко повинні розповісти про вакансії і також про те, як будете проводити інтерв'ю; чи буде з кандидатом розмовляти хтось ще; чи буде повторне інтерв'ю.
Також скажіть кандидатові про передбачувану тривалість інтерв'ю, тоді переконаєтеся, що це не вплине на його власні плани.

Відразу ж скажіть йому, що всі записи в трудовій книжці будуть перевірені. Також довідайтеся, чи можна зв'язатися з його останніми роботодавцями.

Ставте відкриті питання, які дозволять відповідати людині описово, а не лише лаконічно „так” або „ні”. Стежте за ходом інтерв'ю, не відволікайтеся на другорядні питання. Не говоріть занадто багато - більше слухайте. Постарайтеся, щоб говорив в основному кандидат. Довідайтеся якнайбільше про компетентність кандидата (освіта, досвід, здібності), про його відношення до роботи (ентузіазм, переваги, цілі), про соціальні цінності (особисті якості, характер). Короткі паузи у розмові можуть надати додаткову інформацію про кандидата. Занадто довгі паузи можуть бути дивними.

Ваша мета - зібрати інформацію про кандидата, пов'язану з роботою. Для цього ви повинні дуже уважно слухати, що він говорить. Якщо ви приділите всю увагу співрозмовникові, він буде почувати себе більш впевнено в спілкуванні з вами.
Записуйте деякі важливі моменти. Ви можете використовувати такі записи при більш ретельнішому аналізі кандидатів після інтерв'ю, а також записати питання, що виникли під час інтерв'ю.

Заздалегідь скажіть співрозмовникові, що ви збираєтеся робити записи. Пишіть швидко і коротко, щоб не відволікати кандидата.

Дозвольте кандидатові задати питання про роботу або компанію. Розумні питання можуть дати вам більше розуміння особливостей його мислення. Будьте готові відповідати на складні питання, наприклад:

· Яким чином заохочується бездоганна робота?

· Яка система цінностей і етикет компанії?

· Які можливості кар'єрного росту є в компанії?

· Наскільки стабільне положення компанії на ринку?

Докладну розповідь про вакансії краще залишити на кінець інтерв'ю. Тоді ж краще поговорити і про культуру компанії, про взаємодію співробітників і вимоги до них. Якщо ви скажете про це раніше, це допоможе кандидатові підбирати влучні відповіді на ваші питання.

Говоріть про компанію і вакансію правду. Якщо є якісь негативні моменти, говоріть про них також. Потенційні співробітники повинні добре представляти, з ким вони мають справу і що вони можуть очікувати від майбутньої роботи.

Оговоріть зарплату, розклад і пільги, надані компанією. Розкажіть про наступний етап процесу прийому на роботу. Наприкінці розмови подякуйте кандидату за його увагу до компанії.