Термоблок
Термоблок – це стінний блок з підвищеними теплоізоляційними властивостями. Для підвищення теплоізоляційних властивостей термоблок може бути виготовлений з бетонів (пінобетон, газобетон), керамзиту, шлаку, пінопласту, пінополістиролу…
У країнах СНД термоблоком прийнято називати елемент незнімної опалубки пінополістиролу, що використовується для будівництва будинків по технології термобудинок. Найпоширеніший термоблок – це порожнистий стінний пінополістирольний блок розмірами 1 м × 0,25 м × 0,25 м з внутрішньою порожнечею шириною 0,15 мм. Точніше товщина стінки пінополістиролу термоблока – 0,05 м. По технології термобудинок порожнечі термоблоків заливаються бетоном, можливо із зміцненням сталевою арматурою. Для надання форми і збереження ширини дві стінки термоблока сполучені пінополістирольними перегородками – в цьому випадку термоблок з самого початку виготовляється цілим на відповідних прес-формах (термоформах). Можливе з’єднання стінок термоблока скобами из пластика, сталі або інших матеріалів – в СНД ця технологія не поширена, поширеніша технологія «Російська стіна» — що використовує більші (ніж термоблок) пінополістирольні плити для формування термоізоляційної незнімної опалубки при будівництві стін.
Для зручності монтажу і зведення стін, збільшення міцності, уникнення протікання заливного бетону термоблоки виготовляють з пазами і шпильками, при монтажі стін вони щільно входять один в одного.
Вага стандартного термоблока розмірами 1000 мм × 250 мм × 250 мм — біля 750 грам.
Щільність пінополістиролу — біля 25 кг/м³
Для економії сировини для виготовлення термоблока (полістиролу) часто виробники роблять легший пінополістирол (з меншою щільністю) — тоді вага стандартного термоблока може доходити до 500 грам. При меншій вазі страждає якість термоблока, зовнішній (передпродажний) вигляд, за рахунок такого підходу зменшують собівартість термоблока.
Для виробництва термоблока застосовується така ж сировина, як для виробництва листового пінополістиролу — полістирол суспензійний спінюється, призначений для виробництва пінополістиролу 35 марки (25 при зменшенні щільності і ваги термоблока).
Стандартний термоблок в повному об’ємі (заповнений бетоном) займає 62,5 літра (0,25 × 0,25 × 1), об’єм пінополістиролу в термоблоці — приблизно 30 літрів (залежить від розміру і форм перегородок і внутрішньої геометрії термоблока), точніше заливають один стандартний термоблок до 33 літрами розчину бетону
По зовнішній геометрії розрізняють два види термоблока (способу виготовлення пазів) — шиповані і санчата. Санчатами називають при виготовленні термоблоків з однією прямою шпилькою і пазом на кожній стінці, шпилькованими термоблокамі називають їх при «безлічі шпильок і відповідно пазів на стінках термоблоків». Зазвичай на ручних простих лініях по виробництву термоблоков виготовляються тільки термоблоки з одними шпильками і пазами (типу санчата). У автоматичних прес-формах і на крупних заводах по виробництву термоблоків застосовують технологію з безліччю шпильок (пазів) при монтажі термоблоків.
Залежно від призначення термоблока, точніше залежно від того в якому елементі стіни встановлюватиметься термоблок їх розрізняють на стінні і кутові. Виходячи з назви — стінні вмонтовуються в стіні, кутові — під кут або під вікна. Під час заливки розчином бетону у стінних термоблоках розчини сусідніх блоків «зливаються», у кутових (вікнах) торцева стінка термоблока повністю закрита.
Фото термоблока:

Фото будівництва за технологією термобудинок:
