Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

страница на русском: Паспорт на семенорушку

Паспорт на насіннярушку

1. Призначення

1.1. Машина насіннярушільна (насіннярушка) ШМ-500.03 призначена для витягання ядра і відділення лушпиння від перероблених насіння соняшнику, при вологості не більше 13 %.

1.2. насіннярушка може бути застосована як самостійний виріб або входити в комплект устаткування для маслоробень невеликої продуктивності.

1.3. Вид кліматичного виконання УЗ ГОСТ 15150-69.

1.4. Система електропостачання — мережа трифазного струму з глухозаземленою нейтраллю з номінальною напругою 380 — 220 В, частотою 50 Гц. Номінальна сила струму 200 А. Норма якості електроенергії по ГОСТ 13109 — 87.

2. Технічні характеристики

2.1. Основні технічні дані і характеристики представлені в таблиці №1.

Таблиця №1.

Найменування показника Значення
Тип стаціонарний
Продуктивність за годину основного часу, кг./4., не менше 300
Привід — двигун, шт, двигун 4АМI I2 МА6УЗ ТУ 16-510, 781-61;3 кВт, 945 об/хв. 1
Частота обертання, хв:
валу бичевого барабана 800
валу вентилятора 1100
ексцентрикового валу 400
живильного валу 630
Кузов ситовий:
число сит, шт 3
діаметр отворів в ситах, мм 3,5;5;6,3.
амплітуда коливань, мм 32
Число бичів бичивого барабана 12
Окружна швидкість бичів бичивого барабана; м/с. не менше 20
Число лопостей вентилятора, шт 5
Встановлена потужність, кВт, не більше 3
Питома витрата електроенергії, кВт-г/т, не більше 10
Маса загальна, кг, не більше 700
Питома маса, кг./т/г, не більше 233
Кількість обслуговуючого персоналу, людей 1
Витрати праці при виконанні технологічного процесу, люд.-г./т, не більше 3,3
Габаритні розміри, мм не більше:
довжина 2260
ширина 1180
висота 1972
Безповоротні втрати від розпилу, %, не більше 0,5
Рівень механізації і автоматизації виконання технологічного процесу,% 100
Якість витягання ядра (масова частка цілих ядер у переробленій масі насіння соняшнику), %, не менше 85

До цілих відносяться ядра без слідів руйнування.

3. Комплект постачання

3.1. Машина насіннярушільна ШМ — 500 поставляється споживачеві згідно таблиці № 2.

Таблиця № 2

Позначення Найменування К-ть Позначений.уклад. або пакувального місця
ШМ-500 Машина насіннярушільна у зборі 1 №1 Без упаковки (700 кг)
К-400 Калібратор 2 №2 Без упаковки (200 кг)
АС-200 Віялка з вентилятором і циклоном 1 №3 Без упаковки (300 кг)

4. Пристрій і робота виробу

4.1. Насіннярушка ШМ — 500.03. складається з наступних складових частин (див. Мал. 1): — приймального пристрою 1, пристрою насіннярушільного з бичевим барабаном 2, валу ексцентрикового 3, ситового кузова 4, відвіюючого пристрою 5, рами зварної 6, підставки для двигуна 7, натягачів 8,9, огорож 10,11.

Всі приводні вали насіннярушки встановлені на кулькопідшипниках № 1308 і отримують обертання від загального електродвигуна 12 через клинноременні передачі, які забезпечені натягачами 8,9 і закриті огорожами 10,11.

4.2. Насіння соняшнику, що поступають в переробку повинні пройти попереднє очищення (на віянні) від домішки і пилу, а їх вологість не повинна підвищувати 13%.

4.3. Робота насіннярушалки полягає в руйнуванні верхньої оболонки насіння в насіннярушальному пристрої з подальшим відділенням лушпиння від ядра.

4.4. Пристрій приймальний 1 призначений для завантаження насіннярушаільного пристрою. Складається з воронки, живильного валу і заслінки для регулювання перетину щілини для проходу насіння. Кріпиться до насіннярушільному пристрою фланцевим з’єднанням. Живильний вал має на поверхні нарізку уздовж осі для рівномірного розподілу насіння по ширині воронки.

4.5. Пристрій насіннярушалки 2 призначено для обвалення соняшникового насіння. Складається з корпусу і кришки, утворюючих рушальну камеру, і бичевого барабана. До внутрішніх циліндрових поверхонь корпусу і кришки кріпляться деки, які мають ребристу поверхню.

Деки набираються з уголка 25 × 25 × 3. Бичевий барабан складається з валу, на який встановлено два диски, сполучені між собою пластинами бичами. Положення бичів може регулюватися у радиальному напрямі.

Величина зазору залежить від вологості і розмірів насіння соняшнику і визначається досвідченим шляхом.

У рушільній камері насіння соняшнику підхоплюється бичевим барабаном, що швидко обертається і відкидається на ребристу поверхню деки, руйнування верхньої оболонки насіння відбувається при зіткненні насіння з бичами, а також і від удару об ребристу поверхню деки.

Після насіннярушільного пристрою різнорідна маса складається з лушпиння і ядра, поступають на ситовий кузов 4.

4.6. Ситовий кузов призначений для відсіву насіння по величині ядра і для відділення недорушки. Кузов сітчастий є коробом, виконаний з деревних пиломатеріалів, обладнаний двома похилими ситами з різними діаметрами отворів (3,5 та 6,3) мм, похилими склизами і лотками для збору обрушеного насіння і недорушки. Кузов обв’язаний уголками, металевими листами, підвішується до рами 6 чотирма тягами.

Різнорідна маса, що складається з лушпиння і ядра, поступає на перше сито (3,5 мм) ситового кузова, що здійснює обертально-поступальні рухи за допомогою ексцентрикового механізму 3.

З першого сита здійснюється відсмоктування лушпиння відвіюючим пристроєм 5 і подальше транспортування його у відповідне сховище. Маса, що залишилася, що містить крупне ядро і неочищене насіння, з першого сита потрапляє по похилому склизу на друге сито з отворами діаметром 6,3, а звідти — по похилому склизу у перший лоток.

Недорушка з другого сита потрапляє на другий лоток і може бути піддана повторній обробці.

4.7. Рушанка вважається придатна для подальшої переробки, якщо недорушка складає не більше 5%, а січка з маслянистим пилом, що виходить через перший лоток не більше 4%. При цьому залишкова кількість лушпиння після відвіювання не повинна перевищувати 6%, а винесення ядра в лушпиння не повинне перевищувати 0,5% від загальної кількості лушпиння.

4.8. Пристрій що відвіює 5 призначено для відділення лушпиння від обрушеного насіння. Полягає пристрій що відвіює з корпусу, валу, два повітряводів і заборників.

На вал встановлено колесо з п’ятьма лопостями. Повітряводів обладнані заслінками, за допомогою яких можна регулювати розрідження в зоні, що відсмоктується.

4.9. Вал ексцентриковий 3 призначений для додачі ситовому кузову руху, що гойдає. З ситовим кузовом пов’язаний роз’ємними корпусами ексцентриків, що обертаються в радиальних кулькопідшипниках 216 і шатунами.

4.10. Натягачі 8 и 9 призначені для натягнення ременів клиноременних передач від валу бичевого барабана до ексцентрикового валу і до живильного валу. Натягач складається з кронштейна і шківа, що вільно сидить на осі, яка може переміщатися по пазу за допомогою регулювального гвинта.

5. Вимоги безпеки

5.1. Насіннярушка у частині техніки безпеки повинна задовольняти вимогам ГОСТ 12.2.042-91; ГОСТ 12.1.041-83.

5.2. Клиноремінні передачі повинні мати огорожі, що забезпечують безпеку обслуговуючого персоналу.

5.3. Неробочі поверхні рухомих частин, що закриваються захисними огорожами і кожухами, повинні бути забарвлені в жовтий колір.

5.4. У технологічних лініях завантаження похідної сировини в насіннярушку повинна проводитися механізованим способом.

5.5. Не працюйте без заземлення або при його несправності. Електричний опір заземлення не повинен бути більше 4 Ом. Вимірювання виконати вимірником опору заземлення Ф4103-М1ТУ25-7534.0006-87. Електричний опір ізоляції електроустаткування і обмоток електродвигунів повинен бути не менше 0,5 Ом. Вимірювання виконати мегаометром М41100/3 ТУ 25-04-2131-78.

При меншому значенні опору електродвигун підлягає сушці.

5.6. Масова концентрація пилу на робочому місці оператора не повинна перевищувати 6 мг/м³, а рівень звуку повинен складати не більше 80 дБ (А). При вищих показниках обслуговуючий персонал повинен бути забезпечений проти галасливими навушниками ВЦНИИОТ-4АТУ 400-28-127-75.

5.7. Забороняється:

  • експлуатувати електроустаткування без заземлення;
  • працювати із знятими огорожами клиноременних передач;
  • проводити змащування, ремонтні і налагоджувальні роботи, відкривати кришки насіннярушільного і відвіюючого пристрою при включеному електродвигуні;
  • експлуатувати машину при наявності несправностей;
  • встановлювати насіннярушку на майданчиках без твердих покриттів, затоплюваних ґрунтовими і дощовими водами.

6. Порядок установки і підготовка до роботи

6.1. До початку монтажу перевіряється комплектність насіннярушки по паспорту, зовнішнім оглядом перевіряється технічний стан машини і оборотних одиниць.

6.2. Місце монтажу насіннярушки повинно бути очищено від будівельних матеріалів і сміття. До місця монтажу повинен бути забезпечений вільний під’їзд автомобільному крану вантажопідйомністю не менше 3 т для установки насіннярушки і устаткування.

6.3. До монтажу машини необхідно правильно визначити місце її розташування відносно з іншим устаткуванням, що входить в комплект по приготуванню соняшникової олії.

6.4. Насіннярушка встановлюється на фундаменті з бетону або на дерев’яній платформі, або на віброізоляційних опорах. Горизонтальність установки перевіряється по рівню. Допуски прямолінійності не більше 0,5 мм на 1 м.

6.5. Відкрийте кришку насіннярушільного пристрою і перевірте кріплення бичів.

6.6. Проведіть мастило вісей підвісок ситового кузова.

6.7. Перевірте натягнення всіх ременів.

7. Технічне обслуговування

7.1. Види і періодичність технічних обслуговувань насіннярушки повинні бути наступними:

  • щоденне технічне обслуговування (ЕТО) - щодня 0,5 люд./г., проводити після закінчення робіт;
  • технічне обслуговування (ТО-1) - після 150 годин роботи машини - 4 люд./г..

7.2. Перелік робіт, що виконуються по кожному виду технічного обслуговування насіннярушки приведений в таблиці № 2.

Таблиця №3

Зміст робіт і методи їх усунення Технічні вимоги
Щоденне технічне обслуговування (ЕТО)
Провести візуальний контроль насіннярушки При виявленні несправностей усунути
Очистити насіннярушку від забруднень і залишків продукту, що переробляється Візуальним оглядом
Перевірити стан захисних огорож Візуальним оглядом
Перевірити натягнення клиноременних передач Візуальним оглядом
Перевірити кріплення бичів Візуальним оглядом
Вісі підвісок ситового кузова, змастити маслом Візуальним оглядом
Технічне обслуговування (ТО-1)
Здійснити всі операції ЕТО Візуальним оглядом, при необхідності додати мастило
Провести змащування насіннярушки у відповідності табл. №4
Перевірити опір контура повторного заземлення

Таблиця №4

Найменування точок змащування Найменування, марка і позначення стандарту і змащувальні матеріали і рідини К-ть точок змащування Примітка
Підшипників ексцентрикового валу ЦИАТИМ 201 ГОСТ 6267-74 4 Через 150–200 годин
Підшипників валів пристрою насіннярушільного, що відвіює і приймального ЦИАТИМ 201 ГОСТ 6267-74 6 Через 100–150 годин
Вісі підвісок ситового кузова ИЛС-10 ГОСТ 20799-88 4 Перед кожною зміною

8. Гарантії виробника

8.1. Підприємство — виробник гарантує справність насіннярушки ШМ-500 на період 24 місяців.

Початок гарантійного терміну обчислюється з дня введення насіннярушки у експлуатацію, але не пізніше 9 місяців з дня отримання споживачем.

8.2. Підприємство — виробник зобов’язується безкоштовно проводити ремонт насіннярушки протягом гарантійного терміну за умови дотримання споживачем вимог паспорта.