Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

страница на русском: Теплоизоляция, звукоизоляция пенопластом. Свойства пенопласта (полистирола)

Теплоізоляція, звукоізоляція пінопластом. Властивості пінопласту (полістиролу)

пінопластПінопласт стирольний — біла однорідна речовина, що має структуру із кульок, що склеєні між собою, пружна на дотик, не має запаху.

Пінопласт полістирольний ДСТ 15588-86

Термінологія: пінопласт = пінополістирол = стірольний пінопласт = пінопласт полістирольний = пінополістирольний пінопласт

Пінополістирол

— екологічно чистий, нетоксичний, тепло- і звукоізоляційний матеріал, застосовувається в будівництві протягом уже більше 40 років і що зарекомендував себе як найбільш економічний, зручний у застосуванні й що володіє низьким ступенем тепло- і паропровідності.

полістиролПолістирол є нейтральним матеріалом, що не виділяє ніяких шкідливих для людини і його оточення речовин, що не піддається розкладанню під впливом мікроорганізмів і не має обмеженого терміну придатності.

Пінополістирол відноситься до тієї групи пластмас, що при горінні виділяють точно такі ж гази, як і при спалюванні деревини чи пробки. Сучасні пінопласти роблять у вогнестійкому (самозагасаючому) виконанні. Волога не впливає на теплоізоллюючі властивості цього матеріалу і не викликає утворення в ньому бактерій і цвілі, що дозволяє широко використовувати пінополістирол також і в харчовій промисловості.

Пінополістирол відмінно переносить присутність асфальтових емульсій, руберойду з асфальтовим покриттям, штучних добрив, каустичної соди, амонію, рідких добрив, спінених фарб, мила і зм’якшуючих розчинів, цементу, гіпсу, вапна, розчинів солі, води і всякого роду ґрунтових вод. Температура навколишнього середовища негативно не впливає на фізичні і хімічні властивості пінополистирола. Однак, при тривалому ультрафіолетовому впливі зростає крихкість і схильність до ерозії від вітру, дощу й інших факторів. Тому при збереженні необхідно вкривати плити від впливу прямих сонячних променів.

Хімічні особливості: використовуючи пінополістирол як будівельний матеріал, необхідно не допускати його контакту з наступними хімічними сполуками: органічними розчинниками (ацетон, оцтово-етиловий ефір, розчинник фарб, скипидар); насиченими вуглеводнями (спирт) і нафтопродуктами (бензин, гас, смоли й ін.), тому що ячеистая структура пенополистирола при контакті з вищезгаданими з’єднаннями може ушкодитися або цілком розчинитися

Пінопласт дуже добре «тримає» тепло. Закладка пінопласту в зовнішні стіни житлових будинків дозволяє в кілька разів знизити тепловтрати. Згідно досліджень і іспитів пінополістирол товщиною усього в 12 см по своїм теплосберегающим властивостях еквівалентний:

  • 0,5 м стіні з дерев’яного бруса товщиною;
  • 2х метровой стіні з цегли;
  • 4х метровой стіні з залізобетону.

Характеристики пінопласту

Властивості пінопласту. Порівняльна таблиця
Будівельні матеріали Коефіцієнт теплопровідності
Ккал/м.ч.град
Щільність
Кг./м.куб
Товщина шару в см, що відповідає
по терм. опору стіні товщиною в 2.5 цегли
URSA 0.08 32-70 5.5
Азбоцемент 0.19 1800 17.4
Фирбол на азбоцементе 0.12 350 11.3
Бетон 1.3 2400 123
Деревинно-волокнисті плити: тверді/м’які 0.09-0.19/
0.07-0.09
400-800/
до 250
5.6
Дерево сухе 0.12 550 11.3
Камінь 2 2400 189
Цегляна кладка на цементному розчині 0.7 1800 64
Пінопласт 0.039 16-20 3

  • По займистості пінопласт відноситься до групи У3 по ДСТ 30402-96.
  • По димоутворенню — Д3 по ДСТ 12.2.044-89.
  • По горючості — Г2 по ДСТ 30244-94.
  • Час мимовільного горіння 2-3 сек.

Теплоізоляція пінопластом

пінополістирол сьогодні гостро потребують будівельні об'єкти, розташовані в різних климато-географических зонах

Якщо в умовах Крайньої Півночі полістирольні плити використовуються як утеплювач, то в умовах жарких країн основна функція пінопласту — теплоізоляція

Сучасне застосування пінопласту як теплоізолюючого матеріалу

Відповіді на запитання