страница на русском: Данные по использованию гуматных реагентов в сельском хозяйстве
Дані по використанню гуматних реагентів в сільському господарстві
В даний час є велика кількість досвідчених даних, підтверджуючих про позитивний вплив гумінових речовин на сільськогосподарські культури як углегумінових добрива і стимуляторів зростання і розвитку рослин і на грунти як препарат для їх рассоленія і поліпшень структури.
При правильному їх використанні з урахуванням індивідуального підходу до різних культур, до особливостей грунтів і властивостей самих стимуляторів не тільки підвищується врожайність культур, але поліпшується якість при значному зниженні їх собівартості; збільшується зимостійкість рослин і їх опірність хворобам. Ці чинники дозволяють рекомендувати нашу продукцію до застосування в державах з великою різноманітністю грунтово-кліматичних умов і величезної різноманітності оброблюваних сільськогосподарських і декоративних культур.
Численними дослідженнями встановлено, що розчинні солі гумінових кислот володіють фізіологічною активністю і є не тільки джерелами живлення для рослин, а і регуляторними препаратами. Вони здійснюють дію на рівні клітини. Беручи участь в окислительно-восстановительных процесах в клітках рослин, розчинні солі гумінових кислот сприяють активації белоксинтезірующей системи. Це приводить, з одного боку, до посилення мітотічеських процесів і диференціації тканин (що сприяє прискоренню зростання і розвитку рослин); а з іншою до додаткового утворення ферментів, що є основними регуляторами всіх процесів обміну речовин (наприклад, активація процесів фотосинтезу і використання мінеральних елементів живлення).
У несприятливих умовах середовища фізіологічно активні речовини гумусової природи підвищують неспецифічну опірність організму. У екстремальних умовах під впливом несприятливих чинників середовища відбувається гальмування генетичної інформації в рослинах, а під впливом фізіологічно активних гумінових речовин відбувається зняття блоків синтезу нуклеїнових кислот і білка, що обуславліваєт посилення процесів репарації і регенерації; Все це позитивно позначається на ході онтогенезу у рослин при застосуванні гуматних реагентів, що дозволяє отримувати повноцінне потомство в умовах, далеких від норми, зокрема при накопиченні отрутохімікатів в середовищі.
Додавання дуже малих кількостей гумінових речовин в розчини для обробки насіння перед посівом, при внекорневих і кореневій підгодівлі, а також внесення гумінових добрив до грунту сприяє тому, що рослини краще переносять жару і ранні заморожування, засоленность грунти, надмірні дози мінеральних добрив, недолік кисню в різосфере і ін. ускладнення. Прискорюючи процес дозрівання, вони сприяють і отриманню повноцінного насінного матеріалу, якщо навіть кліматичні умови регіону були несприятливими. Вміст білка в такому зерні вищий, врожайність більше і посівні якості насіння кращі. Вплив фізіологічно активних речовин на рослини у вигляді гуматов може мати велике значення при інтродукції рослин в нові райони з складними метеорологічними умовами, а також в тих випадках, коли культура вимагає внесення підвищених доз мінеральних добрив, але просте збільшення їх кількості недостатньо ефективно, наприклад, при вирощуванні технічних культур.
Застосування гумінових речовин також сприятливо позначається на підвищенні резистентності рослин до надмірних доз пестицидів і сприяє зменшенню змісту залишкових кількостей отрутохімікатів в сільськогосподарській продукції.
Підгодівля рослин гуматамі здійснюється шляхом:
- передпосадкового замочування насіння, розсади, живців, кореневищ саджанців, бульб в розчині;
- періодичного поливу;
- обприскування;
- осіннього внесення до грунту в сухому вигляді.
Результати багаторічного використання гумінових речовин (гумата калія і гумата натрію) різними господарствами країн СНД показали, що:
- обробка насіння овочевих культур сприяє підвищенню урожаю як у відкритому грунті, так і в закритому, (особливо пасльонових), до 20% (60,0—66,0 ц/га), прискорюючи при цьому дозрівання на декілька днів. Середнє підвищення урожаю в закритому грунті складає 10%;
- обробка насіння гороху збільшує урожай зеленої маси на 20%, а зерна — до 15%;
- внекорневая підгодівля кукурудзи розчинами гуматов збільшує врожайність від 2,5 до 8,0 ц/га;
- збільшення врожайності від підгодівлі озимої пшениці складає в середньому 4,7 ц/га;
- при підгодівлі винограду середня надбавка урожаю складає 15% (або 13 ц/га);
обприскування плодових насіннячках підвищує врожайність до 34%; - при внекорневой підгодівлі тютюну врожайність збільшується на 8,8% (0,58 ц/га сухого листа).
Застосування цих препаратів економічно вигідні зважаючи на:
- доступність ціни;
- високу ефективність результатів при застосуванні малих доз препаратів;
- сумісність внесення з пестицидами, гербіцидами;
- зниження витрати мінеральних добрив до мінімуму при їх сумісному внесенні з гуматамі;
- прискорення дозрівання овочевих культур і їх ранньої реалізації по вищих цінах;
- транспортабельність препарату;
- простоти застосування, що робить їх перспективними для різних регіонів миру.
На виробництві діє вимірювальна лабораторія, яка здійснює вхідний контроль сировини, що поступає, і матеріалів, постадійний технологічний контроль виробництва і контроль якості готової продукції з видачею сертифікату якості на кожну відвантажувану партію готової продукції.
Відвантаження вуглегумінових добрив здійснюється в м'яких спеціалізованих контейнерах для розсипчастих речовин типу МКР-1,0С по ТУ У 20005424.001 одноразового використання або в чотирьох, п’ятишарових мішках з одним або двома поліетиленовими амінірованнимі шарами марки ПМ по ГОСТ 2226 або в поліпропіленових мішках з поліетиленовими вкладишами по ГОСТ 19360.
Маса нетто однієї пакувальної одиниці для контейнерів — від 650 до 1000 кг, для мішків — від 25 до 50 кг.
Ціна вуглегумінових добрив договірна.
Умови постачання і супровідні документи, що оформляються при цьому, обмовляються з кожним споживачем індивідуально.
Заявки на постачання вуглегумінових добрив необхідно присилати завчасно для забезпечення стабільної і безперебійної роботи із споживачами.
При підписанні договору про співпрацю гарантійний враховуються побажання і зауваження споживача.