Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

страница на русском: Брикетирование отходов из биомасс

Брикетування відходів з біомас

Останніми роками все більш ясною стає енергетична криза, особливо в частині вуглеводневого палива. Традиційні палива отримують з нафти, газу і вугілля. Вважається, що цих природних ресурсів вистачить не більше ніж на 100 років, при цьому вартість їх видобутку постійно росте.

Все вище перелічене примушує шукати альтернативні види екологічно чистого палива з поновлюваних джерел енергії. Тому обертає на себе такий вид пального, як паливо з біомас.

Сировиною для отримання цього палива є рослинні відходи, які в достатку є в Україні: лушпиння гречки, соняшнику, проса, костриці льону, солома, тирса м’яких і твердих порід деревини, а також інші біо відходи.

Як приклад розглянемо відходи переробки гречки, зокрема, лушпиння гречки, проблема з утилізацією якої на дрібних і середніх підприємствах є дуже актуальною. На крупних підприємствах частину лушпиння спалюють в спеціальних казанах, придбання яких є дорогим проектом. При виробництві гречки утворюється 18—20% лушпиння, що для великого КХП, за вирахуванням спалюваної в парових казанах, складає 2—3 тис. т/рік.

Лушпиння, що вивозиться на звалище, в літній час має здібність до спалаху, в осінньо-зимовий період тліє, створюючи неприємні запахи, сильно погіршуючи екологічну обстановку.

Таким чином, програма вирішує одночасно дві соціальні проблеми — екологія і паливо, а також носить високо ефективну комерційну спрямованість.

Чому брикетування екструзії відходів?

З існуючих технологій отримання палива з біомаси ущільненням поширені: пеллетурування (гранулювання), брикетування на пресах і брикетування екструзія (з використанням шнеків).

У основі технології виробництва паливних біобрикетів лежить процес пресування шнеком відходів (лушпиння гречки, соняшнику і т. п.) і дрібно подрібнених відходів деревини (тирса) під високим тиском при нагріванні від 250 до 350 °С. Отримувані біобрикети не включають ніяких речовин, що пов’язують, окрім одного натурального — лігніну, що міститься в клітках рослинних відходів. Температура, присутня при пресуванні, сприяє оплавленню поверхні брикетів, яка завдяки цьому стає міцнішою, що важливо для транспортування брикета.

Виготовляються паливні біобрикети по ТУ У 30842484.007-2006 у вигляді чотиригранного бруса перетином 50 × 50 мм з отвором в центрі для відведення диму, що утворюється в процесі брикетування, а також для стійкого горіння.

Таблиця 2
Параметр/Тип відходів брикета Лушпиння гречки Лушпиння соняшнику Тирса Кам’яне вугілля
Щільність, т/м³ 1,1—1,3 0,9—1,2 1,1—1,2 1,2—1,5
Теплотворення, ккал/кг 6200—6500 4800—5200 4200—4900 4400—5200
Волога, % 6—7 6—8 6—8 6—13
Зольність, % 0,5—1,6 2,7—4,5 0,5—1,2 14—20
Сіра, % Відсутній 0,23—0,45 0,005—0,07 2—5

Як видно з таблиці, теплотворення паливного біобрикета вище, ніж у вугілля, а по зольності у декілька разів нижче за нього, крім того, викиди сіри при спалюванні біобрикета з лушпиння гречки відсутні, що виключає неприємний запах при горінні і робить його екологічно чистим паливом.

Паливні біобрикети мають широке застосування і можуть використовуватися для всіх видів топок, промислових казанів, печей, відмінно горять в камінах, печах, грилях і ін. Великою перевагою брикета є постійність температури при згоранні на протязі до 2-го годин.

Порівняння класичного палива з біобрикетами по виділенню СО2 (емісія в повітряний простір при згоранні) теж говорить про безумовну перевагу біобрикетів:

газ вміст СО2 в 15 раз вище
мазут вміст СО2 в 20  раз вище
кокс вміст СО2 в 30  раз вище
вугілля вміст СО2 в 50  раз вище

Повідомляємо також, що на біобрикет отриманий гігієнічний висновок МОЗ № 05.03.02-04/54373 від 28.11.2005 р. і подана заявка на реєстрацію торгової марки — БиоБрикет™.

Таким чином, БиоБрикет™ — це нове, альтернативне, екологічно чисте паливо, яке принесе тепло і затишок у ваші будинки і не забруднить наше навколишнє середовище.

Відповіді на запитання