Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

страница на русском: Туризм, туристический бизнес

Туризм, туристичний бізнес

Дуже поширений бізнес. «На ньому» майже живуть цілі країни, такі як Єгипет, Туніс, Кіпр, Йорданія і багато інших… Як організувати? Так само як і багато що інше — купуємо товари оптом, продаємо уроздріб. Тільки тут купуємо оптом готельні послуги, квитки в літаки, розважальні послуги для відпочинку і так далі.

Можна спершу влаштуватися в яке-небудь туристичне агентство ділером з продажу їх послуг — врядли відмовлять, а там, якщо ділерство не сподобатися — можна самому відкрити турагентство і будьте обережні — страховка  і репутація турагентства — одні з основних речей, на яких можна влетіти. На страховці — якщо Ваші туристи залишаться незадоволені або захворіють (покалічаться) на відпочинку — відповідають перш за все організатори туру, але на місці лікують місцеві «дуже дорогі, хоча і дурні лікарі» за рахунок страхової компанії, яка у свою чергу буде «можливо» мати претензії до Вас, як до організатора туру… Репутація — це те, що зараз часто потенційні туристи питають про фірму у своїх знайомих, перш ніж зв'язатися з тим або іншим турагентством. У фірми з хорошими рекомендаціями — хороша репутація. Монстри турбізнесу можуть тут затьмарити всіх, тому краще подумайте про ділерство послуг «турагентств-монстрів».

Рашид
07.01.08 г.

В тему: Єгипет, Шарм Ел Шейх 30.12.07 г. — 6.01.08 р. Агентство Туртесс

Дорога в Шарм Ел Шейх, Єгипет

Вилітаємо із Запоріжжя, при температурі біля 0 градусів, через 3,5 години сідаємо в Шарм Ел Шейх, температура біля 18 градусів тепла, вітер. В принципі можна одяг не міняти, якщо не в шубах звичайно (спортивний костюм з курткою ветровкой або щось подібне підходить для обох клімату, якщо Вас в аеропорт Запоріжжя довезуть на машині…).

При прильоті нас зустрічають з табличкою Туртесс декілька доброзичливих гідів і всі розповідають про проходження Єгипетського контролю — заповнили міграционку, купили візу 15 у.о., «прорентгеніли» сумки… як і скрізь — все доброзичливо і привітно, особлива увага відразу починає приділятися блондинками, коротким спідницям, і просто красивим жінкам — там це рідкість. Увага виражається у вигляді нібито прямих службових обов’язків — доглядачі блондинок більше додивляються (сумки, дай їм волю все подивитися — дивилися б і в кімнату повного огляду йшли б тільки красиві жінки… мабуть таких дозволів у них немає…), контролери паспортів більше задають питань дівчатам, арабські гіди більш «відкриті» перед дівчатами…

У нас був російськомовний гід, родом з Кавказу, почав він з оригінального жарту — всі сіли в автобус, він попереджає: пані та панове, у зв'язку з тим що на дорогах Єгипту повний поліцейський контроль, дістаньте будь ласка ремені безпеки, вони знаходяться під кріслами… (абсолютно всі почали шукати ремені…), а так само дістаньте зверху шоломи безпеки (тут до нас дійшло…)… 1-0 на користь Єгипту… До розподілу всього автобуса по декількох готельних комплексах Шарм Ел Шейха туристи жартували з гідом, потім гід нас (декількох туристів, поселяющих в один комплекс) передав на рецепшен (дуже модне слово, хол і адміністрація готельного комплексу «ворота» у готель).

На рецепшене так само знаходився російськомовний представник Туртесс, який організував поселення по номерах. У нас був комплекс «Мірабель», біля 15 мін їзди від аеропорту Шарм Ел Шейх. Номери хороші, котеджі триповерхові, гаряча вода, клімат-контроль, супутникове ТБ, дуже широке ліжко, мінібар порожній, але не за цим туди їхали. До Червоного моря 800 метрів.

Вечеря (як і сніданок, обід, полудень, снеки, випивка, бари…) — все включено. На території комплексу ресторан для вечері, сніданку, обіду і купа снекових барів (кафе) — з голоду не помрете і про схуднення доведеться забути (дуже багато всього — більш 100 блюд, шведський стіл…) Розрізняють відпочиваючих по пластиковому браслету, який дають при поселенні — на нім написано до якого готелю відпочиваючий відноситися і відповідно у нього(відпочиваючого) свої бари, ресторани і місця відпочинку.

Ми швидко повечеряли і пішли на морі (я з дівчиною). Питати де море можна у арабів по англійськи, русськи і взагалі на будь-якій мові — все одно не розуміють (жартую), але ніколи не покажуть вигляду що не розуміють… На території багато відпочиваючих з СНД, Франції, Італії, Іспанії — всі доброзичливо і із задоволенням відповідять на будь-які питання…(якщо зрозуміють).

На побережжі цілодобово працюють «кальянні палатки» — намет, де палять кальян, сідаючи (або прілежіваясь) на подушках і ковдрах і п'ють чай. Ми відразу познайомилися з арабом, господарем такого намету мова спілкування — в основному жестів, російський і англійський. Червоне море було холодним, купатися  вночі заборонено (але якщо хочете — ніхто не зупинить…), тому ми повернулися в кальянную і відпочивали з арабом і що прийшли в кальянную російськими дівчатами з сусіднього комплексу. Нічого особливого, тільки особлива увага арабів до дівчат — але тільки словами і комплементамі, багато розмов сексуального значення (просто вони інших не знають) — але це все залишається словами… Ми пішли спати біля 3-х ночі.

Червоне море, Єгипет

З ранку я пішов на Червоне море. Перш ніж дістатися до глибини, залежно від побережжя потрібно пройти від 10 до 2000 і більше метрів!!! Рифи практично  розташовані по всьому побережжю… Там де наш комплекс я йшов до глибини більш 1 км. Йти і купатися бажано в тапочках на гумовій підошві — їх там продають (по 10 у.о.) — це щоб не обпалити ноги об деякі рифи і не уколотися об морських їжаків, які поширені по всьому побережжю. Якщо акуратно, можна і без тапочок — море прозоре, їжаки (схоже на чорних голчатих круглих мочалок) видно, рифи можна обходити. Там де починають закінчуватися рифи (глибина біля 1,5 м і більш) море тепліше і плаває дуже багато яскравої живності (майже як в акваріумі) — різнокольоровы риби, «дихаючі» черепашки, морські їжаки зграями… Плавати треба в окулярах або в масці — інакше важко побачити всю цю красу… Плавання в масці (або в окулярах), підводне плавання в Червоному морі — це найдивовижніше в цій поїздці. І головне — безкоштовно! (Якщо це не дайвінг).

Новий рік в Єгипті — як і скрізь — вечеря, п’янки, танці… нічого особливого. Мало фейверков і салютів (майже немає) — видно заборонено із-за можливих пожеж або терактів…

Екскурсія на Петру, Йорданія

На рецепшен Вам пропонують море варіантів екскурсій по довколишніх (у межах 600 км) визначним пам'яткам. Якщо Ви вперше в Єгипті, обов'язково питайте у людей, що вже побували на тій або іншій екскурсії — можуть бути негативні рекомендації (що російському добре — французові погано…). Ми узяли путівки на Петру (Йорданія) — одне з Нових 7 Чудес Світу. Петра може бути і чудо світу, але дорога на Петру і назад — не краще проведення часу… Ніхто не розповів, що від Шарм Ел Шейха на Петру — 250 км автобусом до моря, 3 часа по морю не в кращих умовах на невеликому теплоході, далі 250 км від Акаби (Йорданія) автобусом на Петру, після Петра не менше 2 км пішки і якщо теплий одяг і спортивне взуття з собою не узяли — то Вам буде вже не до Петри… Так і нам було майже не до Петри (і так половині автобуса…) Поїздка більшості туристів не сподобалася — якби попередили про таку доставку туристів на Петру і назад, то ця більшість навряд чи поїхала (я і мої знайомі точно б не поїхали…, та сервіс не коштував тих грошей, що за нього віддали — 275 у.о. з людини).

Небагато про Петра: Йорданія — це країна вже з іншим менталітетом, як для мене — то набагато кращим, ніж Єгипет. Немає нав'язливого торгового сервісу, не треба торгуватися (майже не торгуються, якщо не попалися до арабів з Єгипту), видно що шанобливіше (без лицемірства) відносяться до гостей. При походах після Петра правда треба торгуватися з візниками, бедуїнами на конях і верблюдах — але ніби це не Йорданці (дуже схоже на Єгиптян) — якщо Ви випадково в Йорданському місті де-небудь зупинитеся — то відчуєте різницю — немає нав'язливого сервісу, пригостити можуть і щиро безкоштовно! При в'їзді до Йорданії контроль забирає паспорти, видають нам для групи поліцейського із зброєю, який охороняє нас невідомо від кого (напевно від самих себе) всю дорогу, при виїзді паспорти віддають. На Петрові нас супроводжував дуже щирий і доброзичливий русськоговорящий екскурсовод — але із-за холоду (біля 4 градусів в тіні) я його не слухав. Приготуйтеся так само до запаху кінського, верблюжого і ослячого гною — це єдиний вид транспорту після Петра, але в основному проходять Петру пішки…

Повертаємося до Єгипту

По дорозі назад, по Єгипту з гідом з Туртесса (єгиптянин) наші (росіяни або українці) влаштували п'янку на задньому сидінні автобуса. Гід напився і почав непристойно себе вести з нашими дівчатами (правда тільки на словах). Оскільки він почав щось розповідати моїй дівчині (вона сиділа поряд з подругою), я узяв його за комір, трохи труснув и «ласково» попросив сісти на місце. Але тут прокинувся мій знайомий (познайомилися в Єгипті), знаменитий по Україні доктор Селезнев А.Г. (фіточай, омолоджування — http://doctorseleznev.com/) і вирвав у мене з рук гіда і повалив його на заднє сидіння. Зав'язалася невелика колотнеча, точніше Селезнев лежав на гідові і напевно його душив (у темноті не було видно), доктора від гіда відтягнув наш, який пив з гідом горілку, гід різко отверезів і втік на переднє сидіння (на своє місце), всі заспокоїлися, а гід комусь посилено телефонував і розповідав щось водієві (всього двоє арабів в автобусі, водій і гід, ми їхали по пустелі, до найближчого міста біля 100 км…). Я подумав, що гід хоче привернути водія араба, відвезти нас в поліцейську ділянку і дати там свідчення наший групи (мене, доктора, і свого товариша по чарці) — але все обійшлося, гід як не в чому не бувало вже керував групою по мікрофону, розвіз з водієм всіх по готелях і бажав всім на добраніч… Як мені сказав Селезнев, якби у нього не було запаху горілки, то ми б всі опинилися за гратами на 8 років максимум (таке покарання в Єгипті першому, хто доторкнувся при колотнечі, бійці…). Наступного дня наші дівчата і Селезнев добилися від турагенства повернення грошей за путівки і відшкодування морального збитку у вигляді нових турпоїздок по Єгипту і на Червоне море, гіда як їм говорили в турагенстві — звільнили. Я в скаргах не брав участь, тому нічого не отримав.

В цілому мої враження від Єгипту: дуже красиво, тепло, сонце, більшість єгиптян цілком щиро доброзичлива і привітна, варто підкотитися на квадрациклах по пустелі між каньйонами, поплавати в окулярах в Червоному морі, якщо любите дальні автобусні поїздки — то і Петра, Піраміди і інші екскурсії Вам можливо дуже сподобаються. Араби в Єгипті дуже люблять торгуватися, але оскільки вони знають трохи слів на російському і серед них є не найкращі (особливо з вимовленою ними інтонацією — ЕЙЙ ДРУУГ…) — то і створюється враження лицемірства (хотів би помилятися…).

Відповіді на запитання