Запрошуємо розробників корисного устаткування до співпраці

страница на русском: Делимся опытом и технологиями малого бизнеса

Ділимося досвідом і технологіями малого бізнесу

ПП «Майстерня Своєї Справи»
МСД № 1 15.01.2009

«Робіть КОРИСНУ СПРАВУ і отримуйте від цього прибуток!»
Ю. Мороз, shsd.ru

Вирощування грибів шампіньйонів

Вирощування грибів шампіньйонів — це дуже трудомісткий і важкий вид бізнесу! З одного боку непоганий урожай шампіньйонів можна випадково! отримати в звичайному домашньому підвалі або сараї (гаражі), непоганий по мірках цього бізнесу — це 20 кг і більше грибів з квадратного метру. З іншого — для стабільності (а не випадковості!) ведення шампіньйонного бізнесу, потрібні цілі кліматичні комплекси з певною вологістю, ізоляцією і кліматом. На побудову таких комплексів по вирощуванню, сьогодні можливі витрати більше мільйонів доларів, а термін за який окупається — більш ніж 5 років. Навколо мене, в Києві, шампіньйонним бізнесом займалися «фанати вирощування грибів» — успіх був тільки у підприємців, які повністю віддавалися цій справі! Для початку заняття цим бізнесом підходить і домашній підвал. Технологія складається з декількох етапів: підготовка приміщення (підходить підвал з полицями — стелажами), підготовка або покупка компосту — так називається певним чином ферментований гній (зазвичай суміш курячого посліду, соломи і гіпсу, іноді підходить кінський гній, так само спеціально «оброблений»), розміщення компосту на полицях, покупка міцелії грибів (якщо компост вже не заражений міцелією — у деяких виробників компосту його при ферментації заражають…), зараження компосту міцелією (зазвичай просто засівання ферментованого гною зернами, покритими цвіллю грибів), підготовка і покриття торфом (спеціальним покривним шаром) компосту — у цьому шарі (біля 7 см) «цвіль перетворюється на плоди», спеціальний технологічний полив і підтримка відповідного клімату на різних процесах вирощування. Весь цикл вирощування триває біля 3-х місяців, період плодоносіння з них — останні 3—4 тижні. Детальніше про технологію вирощування шампіньйонів можна знайти з ресурсів інтернеті. Я цей бізнес залишив через суцільні невдачі з врожаєм, через хвороби грибів і недотримання технологічних умов вирощування.

Рашид

Виготовлення устаткування і верстатів

Цей бізнес був реалізований мною практично з нуля в м. Олександрії. Починав із звичайної печі-буржуйки на відпрацьованому мастилі — зробив креслення простої печі, в якій через «унікально просту» подачу повітря практично без диму горить відпрацьоване мастило, роздав креслення по підприємствах Олександрії — мені зробили деталі, потім у зварювальників зварив їх, потім продемонстрував роботу печі — і її почали купувати… За піччю пішло інше устаткування, яке ми вже виготовляли не на задньому дворі приватного будинку — а в орендованих площах таксопарку…

У 2004 році, через інтернет, знайшов конструктора простих верстатів по виготовленню вібропресованих блоків (шлакоблоків) — запросив до співпраці, зробили декілька простих верстатів — насилу продали… Професійні шлакоблочники відразу забракували наші верстати — і це люди з більш ніж 10-річним досвідом виробництва шлакоблоків… Але за розчаруванням професіоналів, пішли запити від звичайних забудовників (людей, яким потрібно було побудувати невеликі або великі приміщення з шлакоблоків) — і таким людям легко було купити у нас такі верстати і прямо на буд майданчику робити собі блоки самим, чим купувати ці блоки у професіоналів… Переворотом у виробництві шлакоблочних верстатів був спрощений метод вібропресування за допомогою двигуна від двостороннього жорна — завдяки цьому нововведенню ми знайшли масовий вібратор (на основі китайського жорна) і змогли поступово задовольнити наростаючий, як сніжний кому, попит на міні-верстати для виготовлення шлакоблоків. Якщо в 2004 році було продано всього 20—40 верстатів по виробництву шлакоблоків, то в 2005 — більш 500, в 2006 — більш 1000, а в 2007 році в Олександрії було вже як мінімум 4 різних виробників подібних верстатів, не рахуючи домашніх майстрів, що виробляють верстати у себе в гаражах… Здорова конкуренція у виробництві верстатів набагато поліпшила якість верстатів, тому я, як засновник цього бізнесу, не проти здорової конкуренції. Креслення верстатів можна купити «через інтернет» як у автора конструкції (В. Н. Пилинкевич, м. Ставрополь), так і у багатьох посередників. А далі кожен виробник додає щось своє в ці вироби — тому «верстати-конкуренти» відрізняються один від одного і від цієї здорової конкуренції споживач тільки виграє! Я думаю в місті майстрів (так я б назвав м. Олександрія), кожен другий знає про технологію виробництва різного корисного устаткування і описувати її я краще за цих самих майстрів не зможу.

Рашид

Виробництво водоемульсійної фарби

Виробництво водоемульсійної фарби, фасадної фарби, фарби для шиферу. Можна в умовах гаража виробляти до 1 тонни фарби в день. Устаткування, необхідне для виробництва — це діссольвер (змішувач) і пластикові бочки. Плюс потрібні ваги для зважування компонентів. Рецептури різних фарб Вам дадуть постачальники хімічних компонентів, окрім цього і ми, як виробники діссольверов, даємо свої рецептури і технологічні карти по виробництву ЛФМ (лакофарбних матеріалів). Ми пробували у себе організувати виробництво ЛФМ, але оскільки не серйозно цим займалися, то збут не змогли налагодити. Та зате провели для себе і для потреб підприємців партнерів більш 5 тон фарби і пофарбували всі свої приміщення на тому, що був Авторемонтному заводі в Олександрії. Якість фарбування завжди можна подивитися у нас за адресою: м. Олександрія, вул. Куколовське шосе 5/1А.

Рашид

Фігурне різання пінополістиролу (пінопласту)

Продовжуючи рубрику ведення домашнього бізнесу, вибираю устаткування (з нашого виробництва МСД), яке підходить для домашнього бізнесу і яке можливо буде цікаве в цьому регіоні. Найбільш відповідне можливе це комп’ютерне різання пінопласту. В першу чергу подібний бізнес підходить художнім майстерням і рекламним агентствам — за допомогою комп’ютера з пінопласту вирізуються будь-які букви і фігури, які потім покриваються захисним шаром (фарбою, плівкою) і можуть застосовуватися у вивісках і рекламних щитах… Це одне з поширених застосувань фігурного різання. Для технологічної реалізації цього бізнесу необхідно:

 1. Стіл комп’ютерний для фігурного різання пінопласту (пінополістиролу).
 2. Комп’ютер із звичайним набором програм (Windows, CorelDRAW).
 3. Програма для роботи із столом.
 4. Блоки пінополістиролу (купуються у найближчих виробників пінопласту, які є в Кіровограді, Жовтих Водах, Пятихатках, Світловодську).
 5. Приміщення від 20 м. кв., 220В, підходить гараж.

Ну і природно, потрібен збут на послуги з фігурного різання пінопласту. Фігури, які ми вирізали на нашому устаткуванні, можна подивитися за адресою: м. Олександрія, вул. Куколовське шосе 5/1А (наприклад, логотип МСД).

Популярні напрями і технології в МСД в період кризи:

У останніх пів року у виробничій компанії МСД, як і у багатьох інших виробників товарів і устаткування в Україні, різко впав попит на виробництво устаткування будівельного напряму — ліній по виробництву пінопласту, пінобетону, гіпсокартону. Так звана криза «зачепила» і нашу компанію, не дивлячись на великий асортимент продукції, що випускається. Під час кризи і сьогодні найбільш популярний напрям жаріння-упаковки сипучих продуктів — У цьому напрямі МСД випускає устаткування для жаріння сипучих, жаровні продуктивністю від 25 кг/г і вище, вартістю від 4000 грн і устаткування для упаковки — автомати, напівавтомати, формувачі і запаюють пакети з поліпропіленових стрічок. Докладніше про технологію обжарювання і упаковка, наприклад насіння, можна прочитати на нашому сайті — www.msd.in.ua. В даний час, після січневих свят, почав рости попит на устаткування будівельного напряму, тут у нас, лідирують технології і устаткування по виробництву листового пінопласту (пінополістиролу). Як і раніше, стабільний попит на шлакоблочне устаткування — в період кризи шлакоблоки все одно залишилися найдешевшим і відповідно популярним матеріалом для стін!

Рашид

Секрети виробництва і технологій

Основний секрет успіху будь-якого підприємства, ми рахуємо, це елементарне дотримання 12 принципів продуктивності Емерсона, а саме:

 1. Виразно поставлені цілі.
 2. Здоровий глузд.
 3. Компетентна консультація.
 4. Дисципліна.
 5. Справедливе відношення до персоналу.
 6. Надійний і швидкий облік.
 7. Диспетчування.
 8. Норми і розклади.
 9. Нормалізація умов.
 10. Нормування операцій.
 11. Написання стандартних інструкцій.
 12. Винагорода за продуктивність і якість.

Детальніше, принципи Емерсона, описані на наших сайтах і інших джерелах в інтернеті. З технологій, відкритих в МСД, ми вважаємо більше всього принесла користь технологія виготовлення вібродвигунів на різні вібромашини з імпортних двосторонніх жорен — ми взяли з таких жорен двигуни і замість абразивних каменів закріпили ексцентрики, таким чином ми отримали найбільш дешевий вібродвигун. За нами цю технологію повторили багато виробників віброустаткування в Росії, Молдавії, Казахстані і Україні…

Вакансії МСД:

 1. Потрібен досвідчений інженер-технолог по гіпсових сумішах. З/п від 3000 грн.
 2. Постійно запрошуються на роботу токарі, фрезерувальники, зварювальники, слюсарі, збірники металоконструкцій. З/п від 1200 грн.
 3. Потрібний досвідчений фахівець із зрощення і обслуговування транспортерної стрічки. З/п відрядна, висока.

З питань працевлаштування звертатися за адресою:

м. Олександрія, Куколовське шосе 5/1А, тел. 7-41-13. або присилайте резюме по ел. пошті: rashid@bigmir.net

У наступному номері ми розповімо про технологію виробництва пінополістиролу, пеноізола, пінобетону і поділимося секретом (і рецептом) виготовлення фасадної фарби.

З повагою
Рашид

Електронні версії буклетів можна прочитати на сайті www.msd.in.ua

Ділимося досвідом і технологіями малого бізнесу (частина друга)

Відповіді на запитання

Коментарі:

 1. orgarlork 14.05.2013 06:38

  было интересно почитать, пасиб

 2. DavidLarve 17.01.2019 06:12

  кошелек криптовалют какой кошелек — antminer s9, рейтинг бирж криптовалют